قطره چشمی hye ، موارد مصرف و عوارض آن

قطره چشمی hye

قطره چشمی hye نوعی قطره اشک مصنوعی است که از آن برای رفع خشکی چشم استفاده می‌شود. بسیاری از افراد در اثر قرارگیری در آب و هوای خشک و یا استفاده از لنزهای تماسی دچار خشکی چشم می شوند. این نوع قطره معمولا برای این دسسته از افراد تجویز می شود که با ایجاد یک لایه محافظتی روی چشم می تواند تاحدبسیارزیادی از خشکی چشم جلوگیری کند. درادامه بیشتر درباره این نوع قطره چشمی بحث می کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را دراین باره کسب کنید، درادامه باما همراه باشید.

قطره چشمی hye چیست؟

قطره چشمی  hye نوعی از قطره های استریل چشمی است که به صورت مایع برای استریل کردن چشم استفاده می شود. دقت کنید این نوع قطره ها به صورت مایع تولید می شوند که درمواقع لزوم از آن استفاده می شود. مصرف این نوع داروها به صورت موضعی است و اما اثرات سیستماتیکی ندارد.

برای قطره چشمی  hye باید بدانید که می توانید روزی دو الی سه بار درهرروز از آن استفاده کنید. دقت کنید زمانی که احساس کنید، جسم خارجی را در چشمتان دارید، می توانید از این نوع قطره استفاده کنید. برخی دیگر از موارد درمانی این دارو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای احساس جسم خارجی در ذهن
 • تحریکات چشم و التهابات
 • خشکی چشم و سوزش آن

قطره چشمی  hye برای درمان ناراحتی‌های چشمی بسیارموثر است. البته باید بدانید هیچ دارویی بدون عارضه جانبی نیست و این قطره ها ممکن است باعث درمان ناراحتی‌های چشمی شود، اما بدون مشکل نیز نخواهدبود.

قطره چشمی  hye چه اثراتی دارد؟

دقت کنید این نوع قطره چشمی و یابه صورت کلی تمامی قطراتی که حکم  اشک مصنوعی دارند، لایه اشکی چشم را تثبت می‌کند و باعث ماندگاری این لایه روی چشم می شود. درنهایت این موضوع باعث می شود چشم برای مدت زمان طولانی مرطوب بماند و از خشک شدن چشم جلوگیری می کند.

البته باید بدانید درصورت این که این قطرات خود دارای موادنگهدارنده باشند،باعث می شوند تا قطره از رشد میکروب ها جلوگیری کند. این موضوع درنهایت می تواند آسیب های بسیارزیادی را به قرنیه و سطح چشم واردکند. این موضوع خود برای فرد حساسیت های چشمی را به همراه خواهدداشت.

اگر شما دچار حساسیت شده اید و می خواهید مدت زمان زیادی از این نوع قطره ها استفاده کنید، باید نمونه هایی از آن را انتخاب کنید که فاقد موادنگهدارنده باشند.

هدف قطره چشمی  hye

این نوع قطره چشمی به هیچ عنوان نمی تواند جای اشک طبیعی چشم را بگیرد و اما از عوارض بعدی ناشی خشکی چشم جلوگیری می کند. قطره های چشمی بسیارزیادی می تواند جایگزین مناسبی برای اشک طبیعی شوند که ممکن است هنگام انتخاب آن ها سردرگم شوید. البته باید بدانید برای انتخاب درست لازم است از پزشک معالج خود کمک بگیرید.

بعضی از این نوع قطره های حالت رقیق مانندی و بعضی دیگر ژل مانند هستند. این نوع قطره ها حاوی موادی هستند که در برخورد با چشم رطوبت را برای مدت زمان طولانی نگه می دارند. شما می توانید از این نوع قطره ها برای درمان سوزش و خشکی چشم استفاده کنید.

عوارض قطره چشمی hye

عوارض مصرف خودسرانه

دقت کنید به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه از قطره های چشمی استفاده کنید. در ادامه درباره عوارض مصرف این دارو بیشتر بحث می کنیم. مسلما شما هنگام سوزش چشم، قرمزی ویا خشکی چشم احساس ناخوشایندی را دراین باره خواهیدداشت. به همین دلیل هم درابتدا به سراغ قطره های استریل چشمی می روید. البته دقت کنید به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه برای مصرف این داروها اقدام کنید.

دقت کنید درصورت مصرف خودسرانه این دارو علائم بیماری از بین خواهدرفت و اما علت اصلی این عارضه تشدید خواهدشد. دقت کنید بدین ترتیب فرد دچار خشکی بیش ازاندازه چشم می شود.

درصورت این که مدت زمان زیادی را دربرابر گرمای هوا، گردوغبار و… هستید، باید بدانید احتمال این که درمعرض خشکی چشم قراربگیرید بسیارزیاد است. به همین دلیل برای مصرف این نوع قطره ها لازم است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

نکاتی که باید هنگام استفاده از قطره چشمی در نظر بگیرید

برای این که درمان باکمک قطره چشمی  hye موثروقع شود، لازم است نکات بهداشتی را دراین باره به خوبی رعایت کنید. برخی از این موارد را درادامه موردبررسی قرارمی دهیم.

 • هنگام مصرف این قطره به هیچ عنوان نباید قطره چکان با سطح چشم تماس پیداکند.
 • به هیچ عنوان نباید یک ماه بعداز مصرف این دارو، دوباره ازآن استفاده کنید. بعدازبازشدن درب این قطره های استریل تنها یک ماه برای استفاده از آن ها فرصت دارید. بعداز یک ماه این نوع قطره ها به صورت کلی حالت استریلی خود را از دست می دهند.
 • قطره چشمی hye را باید در دمای 25 درجه سانتی گراد نگهداری کنید.
 • به هیچ عنوان نباید از این نوع قطره ها به صورت خوراکی استفاده کرد.
 • اگر بعد از مصرف این نوع قطره حساسیتی در چشم شما ایجادشد، به هیچ عنوان نباید دوره درمان را ادامه دهید. لازم است دراین باره با پزشک خود مشورت کنید.
 • اگر می خواهید به صورت همزمان از این نوع قطره و قطره های دیگری استفاده کنید، حتما باید دراین باره با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است این قطره ها در تماس به هم عوارضی را ایجادکند.
 • به هیچ عنوان نباید از تمامی قطره های چشمی به صورت همزمان استفاده کنید. بعدازهربار استفاده از این نوع قطره لازم است برای مصرف قطره بعدی حدود یک ربع صبر کنید.

روش استفاده از قطره hye

برای استفاده از قطره چشمی  hye لازم است مراحل مربوط را به دقت پشت سربگذارنید. به این ترتیب می توانید سرعت درمان را بالاتر ببرید. درادامه روش استفاده از این نوع قطره را بیان می کنیم.

 • قبل از استفاده از این نوع قطره لازم است درابتدا دستان خود را به خوبی با آب و صابون بشویید. بدین ترتیب احتمال ورود میکروب ها به چشم تاحدبسیارزیادی کاهش پیدا می کند.
 • یک واحد از این قطره را جداکنید. به بخش بالایی آن فشاروارد کنید تا مایع وارد ابتدای این نوع قطره شود.
 • برای ریختن قطره به داخل چشم لازم است، درابتدا پلک خود را به سمت پایین بکشید.بدین ترتیب واحد حاوی اشک مصنوعی را به صورت عمودی نگه دارید و فشاردهید تا داخل چشم بیفتد.
 • دقت کنید می توانید داخل هرچشم خود تنها یک قطره بریزید. چشم تنها گنجایش یک قطره را دارد، زمانی که یک قطره بعدی را وارد چشم کنید، قطره اولی از چشم خارج می شود.
 • بعدازاستفاده از قطره چشمی hye لازم است چشم خود را به خوبی ببندید، و فشاربسیارکمی را به گوشه داخلی چشم واردکنید. بدین ترتیب قطره زمانی که داخل چشم قرارمی گیرد، بیشتر داخل چشم قرارمی گیرد.
 • به هیچ عنوان نباید سرقطره چکان با چشم شما برخوردداشته باشد،زیرا این کار موجب انتقال باکتری ها به داخل چشم می شود.
 • بعدازهربار مصرف این دارو به خوبی درب قطره را ببندید.
 • اگر برای شما تجویزشده است دو قطره از این محلول داخل چشمتان بریزید، باید بین هربار ریختن باید یک ربع برای ریختن قطره بعدی صبرکنید.
قطره چشمی hye برای کودکان

آیا می توان از قطره چشمی hye برای کودکان نیز استفاده کرد؟

دقت کنید زمانی که کودکان نیز دچار آلرژی های چشمی می شوند، لازم است از قطره های استریل استفاده کنند. دقت کنید این کار تنها لازم است زیرنظرپزشک صورت گیرد، پزشکان دراین مواقع داروهای خاصی را برای کودک تجویز می کنند. برای استفاده از این نوع قطره ها برای درمان لازم است با پزشک خود مشورت کنید.

اشک مصنوعی موجود در بازار انواع بسیارزیادی دارد که استفاده از آن ها برای کودکان تاحدبسیارزیادی بی خطر است. البته بی خطربودن این اشک مصنوعی دلیل براین نیست که می توانید بدون تجویز پزشک نیز از ان استفاده کنید.

زمانی که اشک مصنوعی را وارد چشم کودک می کنید، باید دقت داشته باشید به هیچ عنوان نوک جعبه با چشم کودک تماس پیدا نکند زیرا سبب بروز باکتری های چشمی می شود.

چه کسانی لازم است از قطره های اشک مصنوعی استفاده کنند؟

به صورت کلی آن دسته از افرادی که جراحی های چشمی داشته اند، لازم است برای مدت زمان طولانی از عینک آفتابی و قطره اشک مصنوعی استفاده کنند. افراد سالخورده نیز می توانند از این محصول برای مرطوب نگه داشتن چشم استفاده کنند.

در فصل تابستان با رفتن به استخر، امکان عفونت های چشمی و خشک شدن چشم افزایش پیدا می کند. رفتن به استخر می تواند سبب آسیب به قرنیه چشم و درنهایت نیز تاری دید شود. تمامی این عفونت ها برای مدت زمان طولانی شش تا نه ماه می تواند روی سطح چشم باقی بماند. همین موضوع نیز سبب کدورت در سطح چشم شود. به همین دلیل بهتراست بعد از رفتن به استخر نیز از این نوع قطره های استریل چشمی استفاده کنید. البته لازم است دراین باره نیز با پزشک خود مشورت کنید.

خشکی چشم از عوارض بسیارشایع بسیاری از بیماری هاست. به همین دلیل شما می توانید برای درمان از انواع قطره های اشک مصنوعی و استریل استفاده کنید. یکی از این نوع قطره ها، قطره چشمی  hye است که می تواند تاحدبسیارزیادی رطوبت چشم را حفظ کند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

 • serna

  سلام خسته نباشید من قطره های ک میریزم برفکی میبینم سردرد شدید میگیرم
  فقطم ت تابستون و بهار چشم هام خشک میشه نمیدونم قطع اش کنم یا نه خیلی اذیت میشم قطره میریزم

  ۰۸ تیر ۱۴۰۰ پاسخ دهید
 • reza

  با سلام من هر دکتری بگین رفتم فوق تخصص نور تا فارابی و … متاسفانه ن عمل میکنن ن هیچی میگن ذاتیه قرمزی چشمم با اشک مصنوعی این جور قطره ها سرگرمم میکنن نمیدونم چیکار کنم

  ۰۹ آذر ۱۴۰۰ پاسخ دهید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *