چگونه ریمل ضد آب را پاک کنیم؟ | فوری و بدون آسیب به مژه

استفاده از ریمل ضد آب می تواند بسیار لذت بخش باشد. این ریمل ها با عرق کردن یا حتی خیس شدن صورت، زیر چشم پخش نمی شوند. اما پاک کردن ریمل ضدآب کمی دشوار است. اگر با روش صحیح پاک کردن ریمل ضد آب آشنا نباشید، ممکن است به مژه های خود آسیب برسانید.

اما چگونه ریمل ضدآب را پاک کنیم که مژه آسیب نبیند؟ در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، این سؤال را پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

پاک کردن ریمل ضد آب

روش صحیح پاک کردن ریمل ضد آب چیست؟

قطعاً بهترین راه پاک کردن ریمل ضد آب، استفاده از محلول پاک کننده آرایش است. محصولاتی مانند میسلار واتر می توانند به راحتی هرگونه لوازم آرایشی ضد آب را پاک کنند. پاک کننده های روغنی نیز آرایش را به خوبی پاک کرده و از خشکی پوست جلوگیری می کنند.

اما گاهی اوقات میسلار واتر یا پاک کننده روغنی در دسترس نداریم. در چنین مواقعی، کافی است به پاک کننده آرایش خود (همانی که همیشه استفاده می کنید) مقداری شامپو بچه، روغن زیتون یا روغن نارگیل اضافه کنید. سپس مقدار مناسبی از مخلوط به دست آمده را روی یک پد پنبه ای ریخته و طبق مراحل زیر استفاده کنید:

  • مرحله 1: پد پنبه ای را به مدت 20 تا 30 ثانیه روی چشمان بسته خود نگه دارید. این مرحله بسیار مهم است. در واقع، صبر کلید اصلی پاک کردن لوازم آرایشی ضد آب است. پاک کننده برای تجزیه آرایش، نیاز به زمان دارد.
  • مرحله 2: پد پنبه ای را به آرامی روی مژه های خود بکشید. در این مرحله، خواهید دید که بیشتر ریمل پاک می شود. فقط باید دقت کنید که پد را با ملایمت هرچه تمام تر روی مژه ها و پلک ها بمالید.
  • مرحله 3: پد پنبه ای را از وسط تا کنید و آن را روی قسمت زیرین مژه هایتان بکشید تا ریمل باقی مانده پاک شود.
  • مرحله 4: پد پنبه‌ ای را دور گوشه های چشم‌ بکشید تا آخرین بخش های باقی‌ مانده ریمل نیز از بین برود.

اکنون کافی است با استفاده از ژل یا فوم شستشوی صورت، پوست را بشویید تا کاملاٌ تمیز شود. مراقب باشید که از شوینده های حاوی مواد شیمیایی قوی برای ناحیه دور چشم استفاده نکنید؛ چرا که این محصولات باعث خشکی و تحریک پوست نازک دور چشم می شوند.

در نهایت، کرم دور چشم بزنید و در صورت تمایل، از سرم یا روغن های تقویت کننده مژه استفاده کنید. به همین سادگی می توانید ریمل ضد آب را پاک کنید؛ بدون اینکه آسیبی به مژه یا پوست دور چشم برسد.

برگرفته از: maybelline

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *