از بین بردن قرمزی مو : چگونه تناژ قرمز رنگ مو را از بین ببریم؟

برای همه ما پیش آمده است که بعد از گذشت چند روز از رنگ کردن مو، رنگ موهایمان تغییر کند و به تناژ نارنجی یا قرمز متمایل شود. این اتفاق اصلاً خوشایند نیست؛ چرا که جلوه و زیبایی رنگ مو را تا حد زیادی از بین می‌برد. اما برای رفع این مشکل و از بین بردن قرمزی مو چه می‌توان کرد؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید تا روش‌های از بین بردن تناژ قرمز و نارنجی مو را بررسی کنیم.

از بین بردن تناژ قرمزی رنگ مو

برای از بین بردن تناژ قرمز و نارنجی رنگ مو چه کار کنیم؟

می‌توانید از روش‌های زیر برای جلوگیری و رفع قرمز شدن رنگ مو کمک بگیرید:

استفاده از تونر

تونر مو محصولی است که می‌تواند تناژهای ناخواسته زرد، نارنجی و قرمز را از بین ببرد. این محصول معمولاً رنگ مو را کمی متمایل به دودی و خاکستری می‌کند؛ از این رو قادر است تناژ زرد، نارنجی و قرمز مو را بپوشاند. به عبارتی تونر رنگ مو را دوباره احیا کرده و باعث براق و زیبا شدن آن می‌شود.

استفاده از این محصول بسیار راحت بوده و می‌توانید آن را در حمام روی موهای خود بزنید. بعد از 15 تا 20 دقیقه نتیجه آن را خواهید دید. البته به یاد داشته باشید که تونر مو نتیجه موقتی دارد.

دوری از نور خورشید و آب کلردار

اگرچه آفتاب گرفتن و شنا کردن دو تفریح بسیار جذاب هستند، اما برای حفظ زیبایی رنگ مو لازم است از موهای خود در برابر نور خورشید و آب کلردار محافظت کنید. کلر موجود در آب استخر رنگ موها را کدر کرده و آن را به سمت تناژهای ناخواسته می‌برد. بعلاوه، کلر باعث آسیب شیمیایی به موها شده و آن‌ها را کدر و شکننده می‌کند.

قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز روند محو شدن رنگ مو را تسریع کرده و می‌تواند باعث قرمز یا نارنجی شدن موها شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، توصیه می‌شود در محیط‌ بیرون از خانه همیشه کلاه یا روسری بر سر بگذارید یا از ضد آفتاب‌های مخصوص مو استفاده کنید.

استفاده نکردن از وسایل حرارتی حالت دهنده مو

فقط گرمای ناشی از نور خورشید نیست که باعث آسیب دیدن رنگ مو می‌شود؛ بلکه گرمای سشوار، اتوی مو و وسایلی از این قبیل نیز می‌تواند بر رنگ موها تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل توصیه می‌شود حالت طبیعی موهای خود را تغییر ندهید یا از روش‌های جایگزین (بدون نیاز به گرما) برای حالت دادن به موها استفاده کنید.

استفاده از فیلتر دوش

آب تصفیه نشده دوش مقدار زیادی رسوبات معدنی مانند آهن و کلر به همراه دارد. این مواد می‌توانند رنگ مو را از بین ببرند و باعث نارنجی یا قرمز شدن آن شوند. برای پیشگیری از این مشکل می‌توانید از فیلتر دوش استفاده کنید تا رسوبات مضر و مواد معدنی موجود در آب کاهش یابد.

استفاده از شامپوی آبی یا بنفش

یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌ها برای خنثی کردن تناژ نارنجی و قرمز مو، استفاده از شامپوها و ماسک موهای آبی یا بنفش است. از آنجایی که در چرخه رنگ‌ها رنگ زرد در مقابل رنگ بنفش قرار دارد، استفاده از شامپو و ماسک موی بنفش می‌تواند در خنثی کردن این تناژهای ناخواسته به شما کمک کند.

با این حال، باید مراقب باشید که در استفاده از این شامپوها و ماسک موها زیاده‌روی نکنید. استفاده از ماسک مو یک بار در هفته و استفاده از شامپو دو بار در هفته کافی بوده و نباید از این تعداد دفعات بیشتر شود. چرا که شامپوها حاوی مواد شوینده شیمیایی مانند سولفات بوده و می‌توانند رنگ مو را از بین ببرند.

به طور کلی، اینکه رنگ مو بعد از مدتی تغییر کند و به سمت تناژ قرمز و نارنجی برود اتفاقی رایج است. اما قطعاً قابل پیشگیری بوده و حتی می‌توان با استفاده از تکنیک‌هایی که در این مقاله آموزش داده شد، به از بین بردن تناژ قرمز رنگ مو پرداخت.

برگرفته از: lorealparisusa

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *