شستن بیوتی بلندر با چه روشی بهتر است؟ [تکنیک فوری و آسان]

اگر اهل آرایش کردن و استفاده از بیوتی بلندر (اسفنج آرایشی) باشید، حتماً می دانید که شستشوی منظم بیوتی بلندر یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام داد. انباشته شدن کرم پودر در اسفنج آرایشی نه تنها آن را کثیف، زبر و سفت می کند، بلکه می تواند محلی برای تجمع باکتری ها باشد. به همین دلیل است که اگر به شستن بیوتی بلندر خود توجه کافی نداشته باشید، دچار جوش خواهید شد.

اما بهترین و سریع ترین روش شستن اسفنج آرایشی چیست؟ در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان همراه ما باشید تا پاسخ این سؤال را بیابیم.

شستن اسفنج آرایشی

بهترین روش شستن بیوتی بلندر یا اسفنج آرایشی چیست؟

یک راه مؤثر و آسان برای شستن اسفنج آرایشی، استفاده از صابون و آب است. اینکه از صابون جامد یا صابون مایع استفاده کنید تفاوتی ندارد؛ در هر صورت بیوتی بلندر شما به خوبی تمیز خواهد شد.

به این منظور:

 1. اسفنج خود را زیر آب نگه دارید تا خیس و بزرگ شود.
 2. اگر از صابون مایع استفاده می ‌کنید، مقداری از آن را مستقیماً روی بیوتی بلندر ریخته و با انگشت یا کف دست‌ ماساژ دهید. اگر از صابون جامد استفاده می کنید، اسفنج را روی صابون بمالید تا لوازم آرایشی از روی آن پاک شود.
 3. بعد از اینکه اسفنج خوب تمیز شد، آن را با آب بشویید. حتماً اسفنج را در حین آبکشی چند بار فشار دهید تا کف صابون در اعماق آن باقی نماند.

اگر بیوتی بلندرتان واقعاً کثیف است، جوری که رنگ آن به طور کامل عوض شده، باید آن را عمیق تر بشویید. برای پاکسازی عمقی اسفنج آرایشی، طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. در یک کاسه کوچک، مقداری آب و صابون مایع را با هم مخلوط کنید. بهتر است آب گرم باشد.
 2. اسفنج را درون مخلوط آب و صابون مایع قرار داده و اجازه دهید چند دقیقه بماند. این کار باعث تجزیه لوازم آرایشی می شود. در نتیجه، بیوتی بلندر به طور عمقی تمیز خواهد شد.
 3. اسفنج را از ظرف خارج کرده و چند بار فشار دهید تا آب و صابون مایع از آن خارج شود.
 4. اگر برخی نواحی اسفنج هنوز به طور کامل تمیز نشده، روی آن نواحی مقداری صابون مایع ریخته و ماساژ دهید.
 5. در نهایت بیوتی بلندر را به طور کامل زیر آب گرم بشویید.

به همین سادگی می توانید اسفنج آرایشی خود را تمیز کنید.

هر چند وقت یک بار باید اسفنج آرایشی را تمیز کنیم؟

در حالت ایده آل، باید بعد از هر بار استفاده از بیوتی بلندر آن را بشویید. اما اگر فرصت این کار را ندارید، باید حداقل هفته ای یک بار اسفنج آرایشی خود را تمیز کنید. توصیه می شود هر جمعه لوازم آرایشی خود را بشویید و هفته جدید را با لوازم تمیز شروع کنید.

چه زمانی باید بیوتی بلندر را دور بیاندازیم؟

اگر به طور مرتب اسفنج آرایشی خود را تمیز می کنید و به طور کلی، از آن به خوبی مراقبت می کنید، هر سه ماه یک بار باید آن را تعویض کنید. اگر هر روز آرایش نمی کنید و فقط گاهی از بیوتی بلندر استفاده کنید، می تواند تا شش ماه دوام بیاورد.

نشانه های زیر می تواند به شما هشدار دهد که زمان تعویض اسفنج آرایشی‌تان فرا رسیده است:

 • وجود لکه های ماندگار روی اسفنج
 • پاره یا سوراخ شدن اسفنج
 • نرم و وارفته شدن بافت اسفنج

در مجموع، شستن بیوتی بلندر در عین ساده بودن، یک امر ضروری است. برای حفظ سلامت پوست خود لازم است حداقل هر هفته یک بار اسفنج آرایشی خود را تمیز کنید.

برگرفته از: glamour

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *