ماندگاری لیفت ابرو چقدر است ؟

لیفت ابرو روش های مختلفی دارد که با توجه به نوع روش ها ماندگاری آن متفاوت می باشد. در برخی از این روش ها همچون جراحی می توان گفت تا حدودی ماندگاری دائمی می باشد . اما در برخی روش ها همچون نخ و بوتاکس ، ماندگاری لیفت ابرو به شش ماه الی دو سال می رسد. البته تکرار مجدد برخی از این روش ها می تواند مدت زمان ماندگاری آن را افزایش دهد.

افتادگی ابرو ها می تواند چپهره شما را غمگین تر و خسته تر نشان دهد ، به همین دلیل بسیاری به دنبال رفع این مشکل هستند. جراحی لیفت ابرو که معمولا همراه با جراحی پلک انجام می شود از جراحی های محبوب و پرطرفدار می باشد. این روش تا حدودی دائمی محسوب می گدد . اما با توجه به اینکه روند پیری اجتناب ناپذیر است، هیچ روش دائمی برای این عارضه وجود ندارد.

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو با روش های مختلف

همانطور که بیشتر اشاره شد ، روش های گوناگونی برای اینکار وجود دارد. به طور کلی عوامل زیر در میزان ماندگاری لیفت ابرو تاثیرگذار هستند :

  • میزان افتادگی ابرو ها
  • سن شما
  • مواد مورد استفاده

میزان ماندگاری لیفت با استفاده از جراحی بیشتر از لیفت ابرو با نخ است . و میزان ماندگاری لیفت ابرو با تزریق بوتاکس از دو روش قبلی کمتر است. در روش نخ و بوتاکس امکان استفاده مجدد از این تکنیک ها وجود دارد. یعنی فرد از مدت زمان مشخصی که توسط پزشک مشخص می شود می تواند برای تمدید مراجعه نماید.

در روش لیفت با نخ ،نوع نخ به کار رفته بسیار تاثیر گذار است. برخی افراد معتقدند نتایج آن ها بیش از شش ماه دوام داشته است. اما در برخی این ماندگاری به سه ماه بیشتر نرسیده است. از مزیت این روش ها موقت می توان به این اشاره کرد که اگر از فرم ابروهای خود راضی نبودید ، بعد از مدتی اثرات آن از بین خواهد رفت.

در تزریق بوتاکس ، معمولا این ماندگاری بین چهار الی شش ماه گزارش شده است. نوع بوتاکس تزریق شده نیز موثر است. همانطور که می دانید در روش تزریق بوتاکس  ، سم بوتولیوم به عضلات اطراف ابرو ها تزریق شده و به نوعی از افتادگی آن ها جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید با توجه به حساسیت این ناحیه و نزدیک بودن آن به چشم ، این روش حتما باید توسط متخصص مجرب انجام شود.

نکات مهم

بعد از تزریق بوتاکس و یا استفاده از نخ نتایج بالا کشیدن ابرو ها کاملا مشخص است. در روش جراحی نیز معمولا بعد از یک الی 10 روز که تورم و کبودی های اطراف ابرو ها و ناحیه بخیه از بین می رود ، نتایج مشخص تر می شوند.

این که کدام یک از روش ها مناسب شما است بعد از معاینه توسط پزشک مشخص خواهد شد . اما نکته حائز اهمیت این است که این روش ها باید حتما توسط متخصصین ماهر و با تجربه انجام پذیرند. در انتخاب پزشک خود زمان و دقت بیشتری را به کار گیرید.

رعایت مراقبت های بعد از انجام لیفت ابرو نیز اهمیت دارد . به همین دلیل در روز های ابتدایی از دست زدن به اطراف ابرو ها خودداری کرده و از انجام فعالیت هایی که به سر فشار وارد می شود خودداری کنید. برای کاهش تورم می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. اگر جراحی انجام شده است با مصرف دارو هایی که جراح تجویز کرده ، از ایجاد عفونت و درد جلوگیری نمایید.

بیشتر بخوانید : مراقبت های بعد از لیفت ابرو
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *