عوارض لیزر مو های زائد

مو های زائد از مسائل مهم هم برای زنان و هم برای مردان است و هرکسی دوست دارد از دست آن ها خلاص شود همینطور راه حل های قدیمی مانند شیو کردن ، اپلاسیون ، پودر های مو بر و دیگر راه حل ها مشکل ، گران و گاهی دردناک است. افراد امروزه برای رهایی از این مو ها به سراغ لیزر میروند اما باید توجه داشته باشند قبل هزینه کردن تنها به راحتی بعد لیزر فکر نکنند و با عوارض لیزر مو های زائد آشنا شوند چون یک بی توجهی کوچک ممکن است برایتان پشیمانی بیاورد. اگر به این نکات توجه نداشته باشیم بعد ها احتمال اتفاق هایی چون سوختن و زخم های دائمی وجود دارد.

عوارض لیزر مو های زائد برخی از رایج ترین عوارض لیزر مو های زائد

قرمزی پوست و تورم: ممکن است روزهای بعد لیزر متوجه سرخی پوستتان شوید و ممکن است دچار مقداری تورم شود.

آسیب دیدگی چشمی: در لیزر موهای زائد آسیب دیدگی چشمی وجود دارد به همین علت لیزر پلک ، ابرو و یا اطراف آن توصیه نمیشود.

درد و بی حسی: از شایع ترین عوارض این روش زیبایی درد و بی حسی در نواحی لیزر شده اما نگرانی ندارد و طبیعی به شمار می آید.

خارش: خارش پوست نیز از شایع ترین عوارض هاست که امکان دارد هم حین انجام لیزر و پس از آن پوست شما دچارش شود.

عفونت: یکی از مشکلات نادر بعد لیزر عفونت است و دردسر ساز بوده عفونت ممکن است از لیزر به پوست شما منتقل شود برای جلوگیری از آن حتما محل لیزر شده را تمیز نگه دارید.

سوختگی و پوسته پوسته شدن

از عوارض لیزر مو های زائد که به علت حرارت زیاد اتفاق می افتد سوختگیست و خطر این مشکل برای افرادی که پوست تیره دارند بیشتر است زیرا پوست این افراد راحت تر حرارت لیزر دریافت میکند. به همین علت است که این روش بیشتر برای افرادی که پوست روشن دارند توصیه میشود.

مدتی پس از لیزر موهای زائد پوست افراد به ویژه کسانی که پوست حساسی دارند پوسته پوسته شده و حتی موجب کبودی نیز خواهد شد.در باره ی این موضوع نگران نباشید این مشکل در مدت کمی بر طرف میشود.

هایپرپیگمانتاسیون

هایپرپیگمانتاسیون به دو مورد تیره شدن پوست و سفید شدن پوست اشاره میکند که از لیزر مو های زائد به وجود می اید. لیزر با تحریک ملانین باعث برنزه شدن پوست و یا سفیدی پوست که حاصل از بین رفتن رنگدانه ها است ، میشود.تغییر رنگدانه ها برای افرادی که از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت نمیکند نیز اتفاق می افتد.

البته خطر اتفاق این عوارض بستگی رنگ و جنس پوست و موی شما دارد و البته تاثیر مراقبت های قبل و بعد نیز در این موضوع کم نیست و عدم رعایت آنها خطرساز خواهد بود. از بین عوارض لیزر عوارضی وجود دارند که طی گذشت چند ساعت از بین میروند مانند سوزش پوست ، ناراحتی موقت ، تورم و قرمزی در مورد آن ها نگرانی زیادی نیست البته اگر مراقبت ها رعایت شده باشند.

ممکن است بعد درمان به ندرت مشکلاتی چون تاول و زخم یا خاکستری شدن مو های درمان شده و حتی رشد بیش از حد مو ها در محل لیزر شده را شاهد باشیم.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *