نکات آماده شدن برای جراحی کوچک کردن سینه در آقایان

ژنیکوماستی یا بزرگ شدن بافت پستان مردان ، یک بیماری شایع است – تخمین زده می شود که  70 درصد از مردان ، در برخی از دوره های زندگی خود ، بزرگ شدن بافت پستان را تجربه کنند. برای بسیاری از این مردان ، این یک وضعیت موقتی است که مربوط به بلوغ یا رژیم غذایی نامناسب و ورزش است. برای دیگران ، این یک بیماری مزمن است که فقط از طریق جراحی ژنیکوماستی برطرف می شود.

جراحی ژنیکوماستی چیست؟

جراحی ژنیکوماستی که به عنوان کوچک کردن سینه مردان نیز شناخته می شود ، چربی اضافی در قفسه سینه و همچنین بافت غده ای مشکل ساز را از بین می برد. همچنین در این جراحی می توان اندازه آرئول و پستانک را کاهش دهد. هدف از جراحی این است که قفسه سینه صاف و مردانه باشد.

مردان به دلایل مختلف از جمله استفاده از برخی داروها ، بی نظمی های هورمونی و عادت های بد غذایی ممکن است به ژنیکوماستی مبتلا شوند. مردان در هر سنی می توانند به این بیماری مبتلا شوند و جراحی را می توان با خیال راحت هم روی نوجوانان و هم مردان بزرگسال انجام داد.

چرا مردان به دنبال جراحی ژنیکوماستی بود؟

همیشه نیازی به کاهش پستان در مردان نیست. با این حال ، بیشتر مردان مبتلا به ژنیکوماستی از ظاهر قفسه سینه در درجات مختلف اذیت می شوند. هنگامی که بیمار احساس می کند ظاهر قفسه سینه اش مشکل تر از ترمیم جراحی است ، احتمالاً کاهش سینه در مردان انتخاب خوبی است.

با این حال ، مهم است که مردان به طور خودکار به عمل جراحی نپردازند. روش های غیر جراحی بسته به منبع مشکل می توانند به همان اندازه موفقیت داشته باشند. رژیم غذایی ، ورزش ، از بین بردن برخی داروها و قطع سیگار می تواند به کاهش بافت پستان نر در برخی افراد کمک کند. وقتی این روش ها جواب نداد ، وقت آن است که جراحی را در نظر بگیریم.

بیشتر بخوانید : درمان ژنیکوماستی در طب اسلامی
آمادگی برای جراحی کوچک کردن سینه

نحوه آماده سازی برای جراحی  ژنیکوماستی

اگر جراحی روش مناسبی برای شما باشد ، قدم بعدی یادگیری نحوه آماده شدن برای کوچک کردن سینه مردان است. در حالی که جراح پلاستیک شما باید راهنمای شما باشد ، نکاتی  برای هر مردی که قصد کاهش سایز پستان را دارد، وجود دارد.

مشخص کنید که از این روش چه انتظاری دارید

در حالی که کاهش بافت پستان یک هدف خواهد بود ، شاید بخواهید در حین جراحی به سایر موارد بپردازید. نگرانی های معمول در این باره شامل از بین بردن پوست اضافی ، جابجایی مجدد پستانک ها و کاهش اندازه آرئول ها و پستانک ها است. همچنین اگر نگرانی های زیبایی دیگری داشته باشید ، ممکن است بخواهید روش های دیگری را که باید به طور همزمان انجام شود، اضافه کنید.

علاوه بر این ، بیش از یک راه برای کاهش بافت پستان وجود دارد. لیپوساکشن ، برداشتن غده ، از بین بردن پوست و از بین بردن بافت همه روش هایی است که می تواند در کاهش اندازه سینه در مردان استفاده شود.

جراح پلاستیک مناسب را برای جراحی خود انتخاب کنید

مهمترین مرحله در نحوه آماده سازی برای جراحی ژنیکوماستی ، انتخاب یک جراح پلاستیک دارای مجوز است. از آنجا که محبوبیت این جراحی در مردان  در حال افزایش است ، جراحان  زیادی آن را ارائه می دهند. اما هر ارائه دهنده ای مورد تایید نیست و دیگران ممکن است تجربه کافی در انجام این روش را نداشته باشند. برای محدود کردن گزینه های خود ، به دنبال جراحی باشید که:

 • توسط وزرات بهداشت تأیید شده باشد
 • شناخت عمیقی از دلایل اصلی ژنیکوماستی دارد
 • عکس های قبل و بعد از بیماران قبلی را ارائه دهد
 • از تکنیک های جدید اطلاع داشته باشد

به خاطر داشته باشید که کاهش پستان برای خانمها بسیار شایع تر است اما همان روشی نیست که در مردان نیز استفاده می شود. روی جراحان پلاستیک تمرکز کنید که به طور خاص می دانند چگونه بافت پستان در مردان را کاهش دهند.

در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید

ژنیکوماستی شما ممکن است مربوط به هیچ یک از شیوه های زندگی شما نباشد. با این حال ، اگر پس از جراحی شیوه زندگی صحیحی را انتخاب نکنید ، این شرایط می تواند دوباره برگردد. شما باید شروع به ایجاد تغییرات به عنوان بخشی از آمادگی جراحی کنید زیرا این امر باعث می شود تا در حد امکان سالم باشید و همچنین از حفظ نتایج خود پس از جراحی اطمینان حاصل کنید. برخی از تغییراتی که باید در سبک زندگی ایجاد کنید شامل موارد زیر است:

 • خوردن میوه و سبزیجات بیشتر
 • کاهش مصرف شکر
 • کاهش مصرف الکل
 • ورزش منظم ، به ویژه ورزش های قلبی عروقی
 • اجتناب از مصرف مکمل های هورمونی یا استروئیدها
 • عدم استعمال دخانیات

برای دوره نقاهت آماده شوید

سخت ترین قسمت جراحی پس از آن زمانی اتفاق می افتد که شما نیاز به استراحت ، بهبودی داشته باشید. هماهنگی هایی را انجام دهید تا از محل کار خود مرخصی گرفته و وقت خود را به استراحت اختصاص دهید. پس از جراحی احتمالاً چند روز به کمک نیاز خواهید داشت ، بنابراین از دوستان و خانواده بخواهید تا در امور به شما کمک کنند. برخی از کارهایی که احتمالاً به کمک نیاز خواهید کرد عبارتند از:

 • رفتن از بیمارستان به خانه
 • در 48 ساعت  باید در خانه بی حرکت  باشید

با آماده سازی مناسب ، جراحی ژنیکوماستی باید به راحتی انجام شود. برای شروع روند کار خود با یک جراح پلاستیک  صحبت کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *