لیفت ابرو بدون جراحی چگونه است ؟

لیفت ابرو بدون جراحی

در صورتی که شل شدن پوست باعث افتادگی ابرو و پیشانی شما شده است و از این وضعیت ناراضی هستید لیفت ابرو یا همان لیفت پیشانی پیشنهاد خوبی برای شما می‌باشد. لیفت ابرو یا پیشانی موجب می‌شود که اصطلاحا چهره شما باز تر شود و ظاهری جوان داشته باشید.  افزایش سن و کند شدن تولید کلاژن و در معرض نور خورشید قرار گرفتن ( بطوریکه موجب آسیب به پوست شما شود) علل شل شدن پوست هستند و باعث افتادگی می‌شود. افتادگی ابروها موجب پوشش پلک بالایی می‌شود و بر روی زیبایی چهره تاثیر می‎گذارد و چهره شما را خسته و یا عصبی نشان می‌دهد. یکی از نشانه های افتادگی ابرو به سمت پایین افزایش سن است. اما برای برطرف کردن این افتادگی میتوان از عمل جراحی استفاده کرد، اما در مجله “زیبا بمان” ما به شما لیفت ابرو بدون جراحی را معرفی خواهیم کرد.

لیفت در کدام قسمت از صورت می‌توان لیفت انجام داد ؟

اگر پیشانی یا فاصله بین دو ابروها در قسمت بالای بینی شما دارای چین و چروک عمیق باشد.

افتادگی ابروهایتان موجب شود شما خسته و یا عصبانی بنظر برسید.

اگر پوست یا بافت چربی اضافی در قسمت بالای چشمان شما باشد.

لیفت ابرو مناسب چه کسانی است ؟

اگر افتادگی ابروهایتان تازه شروع شده است و یا افرادی که می‌خواهند یک لیفت نامحسوس انجام دهند لیفت ابرو مناسب است. اکثرا بین سنین 40 الی 50 سال لیفت ابرو را انجام می‌دهند.

لیفت برای کسانی که ابروهای آن ها موجب خستگی و گرفته بودن و اخمو بودن چهره آن ها شده است.

برای کسانی که پوست اضافی روی پلکشان قرار گرفته است نیز مناسب است.

این عمل به افرادی که دارای ضعف عضلانی هستند و اختلال عصبی عضلانی دارند توصیه نمی‌شود.

زنان باردار و شیرده نیز نباید این لیفت را انجام دهند.

اگرفردی دارای افتادگی پلک و یا افتادگی ابرو است و دوست ندارد از روش های درمان جراحی لیفت صورت و لیفت ابرو و بلفاروپلاستی پلک استفاده کند می‌تواند از لیفت ابرو بدون جراحی استفاده کند.

مزایای لیفت ابرو بدون جراحی

چهره شما را جوان می‌کند.

طول درمان کوتاه است و سریعا می‌توانید به کارهای روزانه خود برسید.

عمل سریع انجام می‌گیرد.

مراقبت های بعد از عمل خاصی وجود ندارد.

انواع لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت ابرو با نخ

لیفت با نخ یکی از روش های لیفت ابرو بدون جراحی می‎باشد. نخ لیفت که از مواد پلی‌پروپبلن ساخته شده است دارای دندانه های یکسو با نخ بخیه وارد پوست می‌شود. این روش به این شکل است که در ابرو برش هایی به قطر 3 الی 4 سانتی متر ایجاد و با گرفتن و جمع کردن پوست شل شده و تحریک کلاژن در اطراف پوست ابرو لیفت صورت می‎گیرد. از این روش در سایر قسمت های صورت نیز می‌توان استفاده کرد.

این عمل حداکثر 1 ساعت و تحت بیهوشی موضعی صورت می‌گیرد. حداکثر 3 روز برای بهبودی زمان نیاز است. با این کار ظاهر شما جوان می‌شود و حالتی طبیعی دارد و چهره شما طبیعی بنظر می‌رسد.

نکته: در این روش قسمت درونی کمتر از قسمت بیرونی کشیده می‌شود. لیفت با نخ دائمی نیست و بعد از حداکثر 18 ماه تجزیه می‌شود و باید دوبار لیفت انجام دهید.

تزریق ژل

تزریق ژل می‌تواند ابروها را بالا بکشد و به آن فرم دهد و استخوان ها و بافت نرم تحلیل رفته را اصلاح کند. با افزایش سن تغییراتی که در فرم و خط ابروها به وجود آمده است را می‎توان با تزریق ژل و چربی درست کرد و اینکار باعث پهن شدن ابروها نیز می‎شود. برای روش‌های غیر جراحی تزریق ژل این عمل باید سالی یک مرتبه مجدد انجام شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس می‌تواند چین و چروک به وجود آمده را از بین ببرد. همچنین می‌تواند موجب بالا رفتن ابروها نیز می‌شود. عدم تقارن طبیعی که ممکن است در ابروها وجود داشته باشد با تزریق و بدون عمل جراحی می‌توان اصلاح کرد. لیفت ابرو عضلاتی که شل شده است رو به پایین کشیده شده است به بالا کشیده می‌شود. وقتی بوتاکس را تزریق می‌کنیم موجب شل شدن عضلات زیرین و هموار شدن چین و چروک ها می‌شود. تزریق بوتاکس باید 3 بار در سال انجام گیرد.

لیفت ابرو با لیزر

با تحریک سلول های لایه میانی پوست با لیزر به روند کلاژن سازی سرعت می‌دهد. پالس های کوچکی که به پوست ما می‌رسد باعث نفوذ حجم زیادی از انرژی و در انتها باعث تحریک کلاژن می‌شود. کلاژن باعث بالا کشیده شدن پوست و صاف شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک می‌شود. لیفت ابرو با لیزر دارای مزایا و معایبی نیز هست. برای مثال تزریق ژل و بوتاکس ممکن است پوست شما به مواد تزریق شده واکنش نشان دهد. در صورت برش در ناحیه مورد نظر احتمال عفونت نیز وجود دارد. اما باید بدانید این روش نسبت به روش های دیگر روشی گران است.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

لیفت ابرو با هایفوتراپی یک روش جدید برای رفع افتادگی ابرو می‌باشد. این روش با متمرکز کردن انرژی اولتراسوند با چگالی زیاد سبب ایجاد گرما به شکل موضعی می‌شود که موجب می‌شود بعد از تابیده شدن بر روی پوست ، آن را کشیده و صاف کند. این تکنولوژی روش جدیدی است که هزینه بالایی نیز ندارد و کمترین عوارض را نیز دارد. لیفت با هایفو ابرو ها را بالا می‌کشد و پوست پیشانی را نیز صاف می‌کند.

مراقبت‌های بعد از عمل

فعالیت هایی که به سرتان فشار وارد می‌کند ممنوع می‌باشد و از محل عمل و سر خود مراقبت کنید.

سر خود را در سطح بالاتری از بدنتان قرار دهید و بهتر است از دو بالش استفاده نمایید.

امکان ایجاد کبودی و تورم وجود دارد که با یخ و داروهای ضد کبودی بهبود پیدا می‌کند.

فعالیت های سنگین یا تمرینات سنگین ورزشی را تحت نظر پزشک تا چند ماه به تعویق بیندازید.

مراقبت‌های قبل از عمل

انتظاراتی که از پزشک خود دارید را به طور کامل بیان کنید.

قبل از هر چیز اگر از داروهای خاصی استفاده می‌کنید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

یک هفته قبل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین، ایبوپروفن و ویتامین ایی پرهیز کنید.

تا دو روز قبل از لیفت ابرو از مصرف دخانیات و الکل خودداری فرمایید.

عوارض لیفت ابرو

حساسیت به مواد بی حسی

تورم، قرمزی، کبودی

باقی ماندن جای زخم، ایجاد شدن لخته خون در زیر پوست، کبودی، اختلال در بازسازی پوست.

احتمال آسیب به عصب های پوستی

بروز عفونت ( 1 تا 6 هفته بعد از عمل )

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *