ماسک تخم مرغ برای صورت

ماسک تخم مرغ برای صورت

بهترین روش برای درمان بیماری‌های پوستی، ماسک‌های طبیعی هستند که عارضه‌ای برای پوست ایجاد نمی‌کنند. در این بین، ماسک تخم مرغ از جمله ماسک‌هایی است که در درمان بسیار مفید است و می‌توانید آن را به راحتی در منزل تهیه کنید. با ما در ” زیبا بمان” همراه باشید تا شما را با انواع ماسک های تخم مرغ آشنا سازیم.

انواع ماسک سفیده‌ تخم مرغ

ماسک سفیده‌ی تخم مرغ

سفیده‌ی تخم مرغ را از زرده جدا کرده و آنقدر با همزن هم بزنید تا کاملا سفید و سفت شود. سپس آن را به کمک انگشت خود بر روی پوست صورت کشیده و پس از 15 دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای رفع جوش صورت، کاهش چربی اضافی پوست و چین و چروک آن موثر است.

ماسک سفیده‌ و آرد جوی دو سر

سفیده‌ی تخم مرغ را از زرده‌ی آن جدا کرده و به کمک همزن به خوبی هم بزنید. با اضافه کردن مقداری آرد جوی دو سر به آن و بدست آوردن خمیری نرم و یکنواخت، آن را بر روی پوست خود قرار دهید. بعد از خشک شدن و بعد از 10 دقیقه، آن را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای افرادی با پوست چرب بسیار مناسب است و می‌توانند به طور مداوم از آن استفاده کنند.

ماسک سفیده‌ی و ماست

دو عدد سفیده‌ی تخم مرغ را از زرده‌ی آن جدا کرده و دو قاشق غذاخوری ماست به سفیده‌ها اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیبی یکنواخت بدست آید. این ترکیب را برای مدت 15 دقیقه بر پوست صورت خود قرار داده و سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک می‌تواند نقش یک مرطوب کننده‌ی طبیعی و تسکین دهنده را برای پوست شما بازی کند.

ماسک سفیده‌ی  و آب لیمو

دو عدد سفیده‌ی تخم مرغ را با یک عدد لیموی تازه ترکیب کرده و با همزن هم زده تا به خوبی با هم ترکیب شوند. پس از گذشت 20 دقیقه که این ماسک را بر روی پوست صورت خود قرار دادید، صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین می‌برد و برای رفع پین و چروک بسیار مناسب است.

ماسک سفیده‌ی ، هویج و شیر

یک عدد سفیده‌ی تخم مرغ، یک عدد هویج کوچک و مقداری شیر را با هم ترکیب کرده و بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از 15 دقیقه، آن را با آب ولرم بشویید. این ماسک یک درمان عالی برای جوانسازی پوست است.

انواع ماسک زرده‌ی تخم مرغ

انواع ماسک زرده‌ تخم مرغ

 زرده‌ی تخم مرغ

دو عدد زرده‌ی تخم مرغ را در ظرفی ریخته و خوب هم بزنید. سپس آن را به آرامی و با انگشت خود، بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از ده دقیقه آن را با آب ولرم بشویید. این ماسک پوست را مرطوب و نرم کرده و لکه‌های پوستی را از بین می‌برد.

زرده‌ی تخم مرغ و عسل

زرده و سفیده‌ی تخم مرغ را از هم جدا کرده و زرده‌ی آن را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و خوب هم بزنید. این ترکیب را بر روی پوست صورت خود قرار داده و بعد از 10 دقیقه، آن را بشویید. این ماسک مانند یک مرطوب کننده‌ی قوی، رطوبت لازم برای پوست‌های خشک را فراهم می‌کند.

زرده‌ی تخم مرغ، روغن بادام و عسل

زرده‌ی یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری روغن بادام و یک قاشق غذاخوری عسل، ترکیب کرده و هم بزنید تا کف کند. حال با سرانگشتان خود و با حرکت دورانی، این ماسک را بر روی پوست خود قرار دهید. بعد از 15 دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید و با یک حوله‌ی نرم، صورت خود را خشک کنید. این ماسک مانند یک ماده‌ی ضد باکتری طبیعی عمل کرده و آکنه را از بین می‌برد. روغن بادام این ماسک نیز به نرمی پوست کمک می‌کند. شما می‌توانید از روغن زیتون به جای روغن بادام استفاده کنید.

زرده تخم مرغ، موز و روغن زیتون

یک عدد موز رسیده را درون ظرفی له کرده، سپس یک عدد زرده‌ی تخم مرغ و یک قاشق چایخوری روغن زیتون را به آن افزوده و آنقدر هم بزنید تا خمیری نرم بدست آید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه بر پوست صورت خود مالیده و سپس با آب گرم شسته و خشک نمایید. روغن زیتون با حفظ رطوبت پوست، موز با جوانسازی پوست (به علت دارا بودن ویتامین E) به همراه زرده‌ی تخم مرغ برای سلامت پوست شما بسیار مفید است.

زرده‌ی تخم مرغ، نمک دریا و ماست

دو عدد زرده‌ی تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری ماست و نصف قاشق چایخوری نمک دریا ترکیب کرده و پس از هم زدن، خمیر نرمی بدست آورید. دراز بکشید و این ماسک را برای مدت 15 دقیقه، به پوست صورت خود بزنید. سپس صورت خود را با آب گرم شسته و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید. این ماسک مانند یک لایه‌بردار عمل کرده و پوست شما را روشن و نرم می‌کند.

توجه:

  • قبل از استفاده از هر نوع ماسک، صورت خود را کاملا تمیز کنید. در صورت لزوم، از صابون غیرتهاجمی استفاده کنید و پس از شستشو، پوست صورت خود را خشک نمایید.
  • برای تهیه‌ی این ماسک ها ، بهتر است از تخم مرغ تازه استفاده کنید؛ یک تخم مرغ تازه و سالم دارای زرده‌ی تیره‌تر، ضخیم‌تر و گردتر است.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *