جوانسازی صورت با استفاده از جدید ترین متد ها

فرایند پیری نتیجه تغییرات زیادی در پوست و بافت نرم و حتی استخوان‌ها است، از جمله تغییرات بافت نرم می‌توان به کاهش کلاژن، تحلیل رفتن بافت چربی و نیز کاهش میزان هیالورونیک اسید اشاره کرد، بنابراین هر عملی که منجر به تحریک پوست به تولید این مواد از دست رفته شود و یا این مواد را به صورت خارجی وارد پوست یا بافت نرم برای جایگزین این مواد نماید، می تواند نقش جوانسازی داشته باشد.

جوانسازی صورت

با پیشرفت علم پزشکی و به خصوص فیلد پزشکی زیبایی، روش‌های غیرجراحی بسیار زیادی برای جوانسازی ابداع و تکامل یافته است. در این مقاله به روش‌های غیرجراحی جوانسازی صورت می‌پردازیم.

با پیشرفت علم پزشکی و به خصوص فیلد پزشکی زیبایی، روش‌های غیرجراحی بسیار زیادی برای جوانسازی ابداع و تکامل یافته است. در این مقاله به روش‌های غیرجراحی جوانسازی صورت می‌پردازیم.

الف – تزریق بوتاکس

بوتولینوم توکسین که به اشتباه بوتاکس نامیده می‌شود مدت‌ها است که مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را برای اصلاح خط اخم و خطوط اطراف چشم گرفته است.
برای جوانسازی یک سوم فوقانی صورت شامل خطوط افقی پیشانی، خط اخم و چروک اطراف چشم بهترین گزینه، تزریق بوتاکس است.
بیشترین میزان رضایت از اعمال غیرجراحی زیبایی، تزریق بوتاکس قسمت فوقانی صورت است، البته بوتاکس برای بعضی از علایم پیری قسمت تحتانی صورت مثل اصلاح خط غم و چروک‌های گردن نیز کاربرد دارد.
در روش جدید به نام میکروبوتاکس، دوزهای بسیار کم بوتاکس در کل صورت تزریق می‌گردد و باعث کاهش منافذ پوست، برطرف شدن خطوط ظریف پوستی و در نتیجه جوانسازی صورت می‌گردد.

ب – تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید

تزریق ژل یکی دیگر از روش‌های جوانسازی صورت است. تزریق ژل برای اصلاح فرورفتگی‌ها و شکستگی‌های پوست کاربرد دارد، بنابراین برای اصلاح گودی زیر چشم، اصلاح خط خنده، چانه، گونه و زاویه فک کاربرد دارد.
ژلهای هیالورونیک اسید کاربرد گسترده در جوانسازی و بازسازی بافت پوستی دارند.

ج – تزریق چربی

تزریق چربی از روش‌های بسیار خوب و با نتایج درخشان برای جوانسازی صورت است. در این روش چربی از منطقه‌ای از بدن برداشت می‌شود و به صورت پیوند می‌شود. این کار بدون نیاز به بی‌هوشی قابل انجام است.
تزریق چربی به روش‌های مختلف از جمله ماکروفت، میکروفت و نانوفت انجام می‌شود.

نانوفت

در روش نانوفت چربی به اجزای کوچک‌تر تقسیم می‌شوند که بیشتر نقش جوانسازی دارند تا پرکنندگی و حجم دهی. البته اخیرا از نانوفت تهیه شده، طی فرایندی خاص SVF ژل، استخراج می‌گردد که دارای غلظت بالاتری از سلول‌های بنیادی است و برای جوانسازی صورت و مخصوصاً زیرچشم کاربرد زیادی دارد.

د – مزوژل‌ها و ژل‌های جوانساز

تزریق مزوژل‌ها از جمله روش‌های نوین در تزریقات زیبایی است. این ترکیبات حاوی هیالورونیک اسید هستند که نقش به سزایی در جوانسازی صورت دارند.
تزریق ژل‌های جوانساز مثل الانسه و اسکالپرا نیز نقش عمده‌ای در جوانسازی صورت دارند.

ه – مزوتراپی

روشی است که در آن کوکتل‌های خاصی که ترکیبی از چند داروی مختلف می‌باشند به وسیله سوزن‌های بسیار ظریف به داخل پوست تزریق می‌گردد.
کوکتل‌های مزوتراپی، با ترکیباتی مثل هیالورونیک اسید، ویتامین سی، گلیکولیک اسید، آمینواسیدها، ویتامین‌ها و مواد معدنی و … نقش به سزایی در جوانسازی صورت دارند.
معمولاً برای به دست آمدن نتیجه دلخواه، مزوتراپی در جلسات چندگانه انجام می‌گردد.

و – نخ‌های جوانساز و لیفت

هدف از کارگذاری نخ‌های جوانساز، در واقع بازسازی مجدد بافت با تحریک و تولید کلاژن برای استحکام پوست صورت، گردن و بدن می‌باشد.
این نخ‌ها از جنس پلی دی اکسانون، پلی کاپرولاکتون، پلی گلیکولیک اسید و… هستند. این نخ‌ها به تعداد زیاد داخل پوست کارگذاری می‌شود و با تحریک پوست باعث افزایش کلاژن‌سازی و در نتیجه جوانسازی پوست می‌گردند.


هشدار : محتوای این مقاله توسط اگهی دهنده تهیه شده است و مجله زیبا بمان هیچگونه مسئولیتی در برابر صحت اطلاعات موجود ندارد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *