ریمل خشک شده را چگونه استفاده کنیم؟ (3 روش فوری)

حتماً می دانید که ریمل باید هر 3 ماه یک بار تعویض شود؛ در غیر این صورت می تواند عفونت چشم ایجاد کند. اما گاهی اوقات، ریمل خیلی زودتر از آنکه موعد دور انداختنش فرا برسد، خشک می شود. این اتفاق اصلاً خوشایند نیست؛ زیرا ریمل یکی از مهم ترین لوازم آرایشی روزمره ماست. اکنون این سؤال به وجود می آید: ریمل خشک شده را چگونه ترمیم کنیم؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، همراه ما باشید تا بهترین روش های بازسازی ریمل خشک شده را به شما آموزش دهیم.

ترمیم ریمل خشک شده

با ریمل خشک شده چه باید کرد؟

برای اینکه ریمل خود را مثل روز اول نرم کنید، می توانید از 3 روش سریع و آسان کمک بگیرید:

1- قطره چشم یا محلول لنز تماسی

دو یا سه قطره از محلول لنز یا قطره نرم کننده چشم را درون لوله ریمل بریزید. از آنجایی که قطره های چشمی چسبناک تر از آب هستند، بدون اینکه ریمل را زیاد آبکی کنند، باعث نرم شدن آن می شوند. این قطره ها همچنین برای چشم بی خطر هستند.

2- آب گرم

آب گرم را داخل لوله ریمل نریزید! در عوض، درب ریمل را بسته و کل لوله ریمل را در یک لیوان آب داغ قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بماند. حرارت، ریمل خشک شده را نرم کرده و مجدداً قابل استفاده می کند.

3- ژل آلوئه ورا

یک قطره ژل آلوئه ورا را داخل لوله ریمل بریزید. کمی آن را تکان دهید. خواهید دید که بافت ریمل دوباره نرم و یکدست شده است.

کلام آخر

در این مقاله با بهترین روش های نرم کردن ریمل خشک شده آشنا شدیم. اگر از زمانی که ریمل را برای اولین بار باز کرده اید، بیشتر از 3 ماه می گذرد، لازم است آن را دور بیاندازید. چرا که استفاده طولانی تر از 3 ماه از یک ریمل، می تواند باعث عفونت چشم شود. اما در صورتی که ریمل را فقط برای 1 یا 2 ماه استفاده کرده اید، می توانید با استفاده از روش های بالا آن را مجدداً بازسازی کنید.

منبع: femina

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *