لیفت غبغب با نخ | روند درمان و عوارض این روش

لیفت غبغب با نخ

لیفت غبغب با نخ یک درمان ضد پیری است  و معمولاً از نخ های مخصوص و قابل جذب زیستی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید (PLLA) استفاده می شود. PLLA  برای چندین سال در بسیاری از کاربردهای پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار می گرفته است.

این نوع نخ برای بخیه های جراحی و دستگاه های ارتوپدی استفاده می شود. بعد از 3 سال تجربه در مورد این روش ، یکی از محبوب ترین روشهای تقویت و محکم کردن پوست من است.

نحوه کارکرد لیفت غبغب با نخ

در این روش از نخ هایی به صورت مخروطهای دو طرفه استفاده می کنند. این نخ ها چربی زیر غبغب را کنار می زنند تا پوست کشیده شود. از این رو ، بیماران بدون نیاز به عمل جراحی لیفت صورت انجام داده اند.

دو اثر ضد پیری لیفت غبغب:

  • پس از قرار دادن نخ ها ، بلند شدن فوری پوست صورت می گیرد
  • این درمان نتایج عالی طولانی مدت و طبیعی دارند. این امر از طریق تحریک کلاژن های پوست باعث بازگرداندن حجم از دست رفته و شکل ظاهری صورت می شود و این امر طی 3-6 ماه بعد از درمان اتفاق می افتد.

نخ ها با  تحریک کلاژن ها  برای فعال کردن سلول های پوستی به نام فیبروبلاست در بافت زیر جلدی صورت عمل می کند ،به همین دلیل ، نتایج درمان حتی تا ماهها پس از درمان اولیه بهبود می یابد.

روند درمان لیفت غبغب با نخ

این درمان راحت و با حداقل خونریزی است. با این حال دکتر از بی حس کننده موضعی قبل از درمان استفاده می کند.

در این درمان نخ ها از طریق تزریق در لایه چربی پوست قرار می گیرند و باعث فشرده و سفت شدن پوست و تغییر شکل آن می شود،همچنین این درمان بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد.

چه قسمت هایی از بدن با لیفت نخ قابل درمان است؟

  • غبغب
  • گونه ها
  • زیر چشم
  • بازوها
  • باسن

لیفت غبغب برای چه کسانی مناسب است؟

این درمان برای آقایان و خانمهای بالای 30 سال که می خواهند بدون انجام عمل جراحی ، به  رفع چین و چروک پوست با کمترین آسیب دیدگی و به صورت طبیعی برسند . همچنین از بسیاری از درمان های دیگر نظیر تزریق بوتاکس و لیپوساکشن بهتر است زیرا ، پوست را به حالت اولیه خود بر می گرداند. 

نتایج لیفت غبغب با نخ

نخ ها در زیر پوست طوری عمل می کنند تا بافت های افتاده پوست را بلند  و کشیدده کنند. علاوه بر این ، مخروط های موجود در نخ ها به ثابت ماندن پوست در موقعیت جدید کمک می کند. همچنین مخروط ها به تحریک تولید کلاژن برای جایگزینی حجم از دست رفته پوست که به طور طبیعی با افزایش سن به ویژه در گونه ها و غبغب ها ، افتاده شده است بلافاصله برداشته و کشیده می شود. خطوط چین و چروک بینی نیز بهبود می یابد.

نتیجه فوری لیفت با احیای تدریجی کلاژن طی 3-6 ماه آینده بهبود می یابد و باعث بهبود بافت پوست و خطوط چین و چروک می شود.

عوارض لیفت غبغب با نخ

عوارض جانبی لیفت غبغب

عوارض جانبی معمولاً خفیف و موقتی است وممکن است 3-5 روز بعد از درمان ، درد و کبودی خفیفی را تجربه کنید. که البته تنها یک هفته پس از درمان ظاهر می شود و به راحتی می توان آنرا با آرایش پوشاند. 

همچنین پس از درمان باید از هرگونه جراحی دندان و فعالیت های بدنی سخت خودداری کنید. همچنین توصیه می شود از حرکات دادن بیش از حد صورت خود نیز خودداری کنید و به مدت 1-2 هفته بر روی صورت نخوابید و از ماساژ آن به مدت یک ماه خودداری کنید. 

لیفت با نخ PDO یک روش نوآورانه و بی خطر است که باعث کاهش چین و چروک صورت بدون جراحی می شود. نخ های لیفتینگ از پلی پروپیلن قابل جذب  و قلاب های مخصوص ایجاد شده است که بافت های صورت و بدن را به روشی کاملاً ایمن بازیابی می کند. درسته که این درمان جایگزین جراحی نیست ، اما می تواند جایگزینی عالی برای افرادی باشد که مایل به انجام عمل جراحی نیستند.

چه مدت درمان ادامه دارد و چه زمانی اثرات آن قابل مشاهده است؟

این درمان با بی حسی موضعی انجام می شود ومعمولا 30-45 دقیقه طول می کشد. تجزیه بیولوژیکی نخ ها طی 6 ماه پس از جذب به صورت کامل انجام می شود.  در این مدت بدن شبکه ای از کلاژن و الیاف را در بدن ایجاد کرده است و به همین دلیل اثرات درمان 12 تا 16 ماه به طول می انجامد.

در کدام قسمت های صورت و بدن می توان از این درمان استفاده کرد؟

عملاً لیفت بر روی چین و چروک های پیشانی و غبغب و اکثر نقاط صورت اعمال می شود. همچنین از دیگر نکات کاربردی این در مان برای چروکهای نازک زیر چشم ، روی گونه ها و فک است که در بهبودی قابل توجهی دارد.  البته بر روی بدن بازوها ، ران ها ، شکم و روی سینه و باسن نیز اعمال می شود.جذب کامل نخ باعث می شود که هیچ گونه سایر واکنش های بافت پوستی رخ ندهد ، بنابراین عوارض حداقلی دارد.

عوارض احتمالی هنگام استفاده از نخ چیست؟

از آنجا که در ناحیه صورت عروق زیادی وجود دارد ، ممکن است بعد از درمان کبودی هایی رخ دهد که طی چند روز با استفاده از خنک کننده های یخ فروکش می کند.
نورخورشید ، سیگار کشیدن ، ژنتیک دلایل اصلی پیری و افتادگی در فک و غبغب است.  با گذشت زمان فک پایین می آید و زیر چانه خود افتادگی پیدا می کند و بهترین و کم خطرترین درمان آن لیفت با نخ است  که نتایج طولانی مدتی و عالی دارد .

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *