آیا کاشت مو درد دارد ؟

اگر به دنبال انجام جراحی کاشت مو بوده اید ، به احتمال زیاد در اینترنت با تصاویر زیادی از ناحیه اهداکننده و نقطه چین دار قرمز و خونی ، و پوسته های کنار خط مو روبرو شده اید. گرچه این کار در ابتدا بسیار دردناک به نظر می رسد ، اما دلیل بر ایجاد نگرانی نیست. قبل از هر چیزی باید بدانید که اصلا آیا کاشت مو درد دارد؟

همه افراد متفاوت هستند و برخی از افراد آستانه درد بیشتری نسبت به دیگران دارند. بنابراین ، تعیین دقیق سطح درد برای این روش دشوار است. با این حال ، مجله زیبا بمان در این مقاله برخی از اطلاعاتی که به شما کمک می کند تا بدانید آیا جراحی کاشت مو ممکن است به شما اسیب بزند را جمع اوری کرده است.

آیا کاشت مو به فرد صدمه میزند؟

روش های کاشت مو یک  انقلابی برای ترمیم مو محسوب می شود که طبیعی ترین و واقعی ترین نتایج ممکن را برای بیماران فراهم می کند. تصمیم گیری برای کاشت مو می تواند کمی ترسناک باشد و یکی از شایع ترین سوالاتی که با آن مواجه می شویم این است که “آیا کاشت مو صدمه ای می زند؟” و یا “آیا کاشت مو درد دارد؟”

مانند هر عمل جراحی ، عمل جراحی کاشت مو به یک جراح احتیاج دارد که بریدگی های کوچک پوست را انجام دهد. اعصاب درد در سراسر بدن و صورت وجود دارد ، بنابراین هنگامی که یک جراح بریدگی پوست را ایجاد می کند ، می تواند باعث درد شود.

روش کاشت مو شامل برداشتن فولیکول های موی جداگانه از ناحیه اهدا کننده و پیوند آنها به ناحیه ای از پوست سر است که موی کمتر دارد. نتایج بلافاصله پس از جراحی می تواند کمی حساس و دردناک به نظر برسد. با این حال ، این روش نباید دردی ایجاد کند.

جراحی کاشت مو یک عمل جراحی جزئی بسیار بی خطر است. از بی حسی موضعی برای بی حس كردن ناحیه پوست سر كه جراحی در آن انجام می شود ، استفاده می شود. ممکن است در ابتدا کمی ناراحتی ایجاد کند ، اما وقتی منطقه کاملاً بی حس شد ، دیگر نمی توانید دردی را احساس کنید. همچنین به بیماران مسکن ها  داده می شود تا اطمینان حاصل شود که در طول عمل بسیار آرام هستند. 
تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است ،  اگر در طول عمل احساس درد و ناراحتی کردید به جراح خود اطلاع دهید.

آیا درد پس از عمل وجود دارد؟

روند بهبودی نیز برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. بعضی از افراد ممکن است فقط به مدت چند روز درد جزئی داشته باشند ، در حالی که ممکن است برخی برای یک یا دو هفته در ناحیه پوست سر درد داشته باشند. همچنین درد در دوره بهبودی به تعداد پیوندهایی که داشته اید بستگی خواهد داشت. این می تواند به این معنی باشد که اگر پیوند بیشتری را داشته باشید ، درد بیشتری را تجربه خواهید کرد و بهبود آن ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

در بیشتر موارد ، زمان بهبودی از 4 تا 7 روز است. اگر مدت طولانی پس از جراحی احساس ناراحتی زیادی داشته اید یا متوجه شده اید که پوست سر شما به روشی که باید بهبود نمی یابد ، باید در اسرع وقت با جراح تماس بگیرید تا ببینید آیا مسئله مهمی دیگری وجود دارد که باعث این سطح از درد می شود یا خیر

درد بعد از کاشت مو چه مدت طول می کشد؟

به محض اینکه روش کاشت مو به پایان رسید ، بیماران می توانند در محل پیوند موی سر خود قرمزی را مشاهده کنند و ممکن است این ناحیه برای چند روز کمی حساس باشد. در صورت نیاز می توان از داروی مسکن بدون نسخه استفاده کرد. درد ناشی از عمل کم است و فواید جراحی بیش از هرگونه ناراحتی خفیفی است که بیماران ممکن است تجربه کنند.
استرس درک مغز شما از درد را افزایش می دهد. بنابراین آرام باشید و روش های کنترل استرس را امتحان کنید. پس از کاشت مو دستورالعمل هایی به شما داده می شود. دردی را که احساس می کنید با مسکن های ساده مانند ایبوپروفن می توانید کنترل کنید.

درد نباید روی کاشت مو تأثیر بگذارد. اگر بیش از 28 روز درد دارید ، باید با جراح خود در کلینیک کاشت مو تماس بگیرید

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.