کاشت ابرو یا تاتو؟! خوب فکر کنید تا پشیمان نشوید

ابروها همواره به عنوان پارامتر مهمی در ایجاد جلوه زیبایی چهره شناخته می‌شوند. برای بسیاری از افراد با ابروهای کم ‌پشت، نقص ‌دار، ضعیف و یا نامرتب ترتیب اصلاح و پرپشتی ابروهایشان همیشه در اولویت است؛ چرا که به دنبال چهره‌ای زیبا هستند. بنابراین منطقی است که افراد معنی خاصی به بهترین روش‌های بهبود زیبایی ابروها بدهند و از طریق روش‌های مختلف، این هدف را تحقق بخشند. کاشت ابرو و تاتو از بارزترین روش‌هایی است که برای زیبایی ابرو به کار گرفته می‌شوند.

کلینیک کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده با ارائه خدماتی منحصر به فرد و ماندگار از جمله کاشت ابرو توانسته زیبایی را به چهره افراد زیادی ببخشد. اما ممکن است برای شما سوال پیش آید که کاشت ابرو بهتر است یا تاتو ابرو. در ادامه این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع می پردازیم.

کاشت ابرو بهتر است یا تاتو؟

کاشت ابرو بهتر است یا تاتو؟

ابروها به عنوان یک ویژگی مهم می‌توانند ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشیده و جلوه زیبایی را تکمیل نمایند. با این حال، دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث ریزش و از دست دادن شکل و زیبایی ابروها شوند. عواملی نظیر تغذیه نامناسب، پیری، ژنتیک، تغییرات هورمونی، بارداری و سایر عوامل می‌توانند تأثیرگذار باشند. به همین دلیل، افراد به روش‌های مختلفی برای بهبود و تقویت ابروها و رفع مشکلات آنها روی می‌آورند. دو روش کاشت ابرو و تاتو ابرو جهت زیبایی بخشیدن به ابروها بسیار مورد استقبال افراد مخصوصاً خانم‌ها قرار می‌گیرند. اما باید قبل از انتخاب روش مورد نظر، از همه لحاظ این دو روش با یکدیگر مقایسه شوند.

مقایسه کاشت ابرو و تاتو ابرو از جهات مختلف

در ادامه دو روش کاشت ابرو و تاتو ابرو را جهت انتخاب ساده‌تر مقایسه کرده و ویژگی‌های هر یک را بر می‌شماریم.

طبیعی بودن نتیجه

برتری اصلی و اساسی کاشت ابرو نسبت به تاتو یا هاشور ابرو، طبیعی بودن ابروهای کاشته شده است. حتی اگر موهای ابرو از موهای سر با تفاوت‌هایی همراه باشند، اما با وجود این تفاوت‌ها، موهای کاشته شده به نظر طبیعی‌تر از رنگ تاتو یا هاشور ابرو هستند. در واقع، میزان تفاوت مو به مو، هرگز به اندازه تفاوت مو با رنگ ابروهای تاتو شده نمی‌باشد. به همین دلیل، نتیجه کاشت، از لحاظ تمام مواد، به شرایط واقعی نزدیک‌تر بوده و نسبت به تاتو یا هاشور ابرو ظاهری طبیعی‌تر و یکپارچه‌تر را به چهره شما ارائه می‌دهد.

پروفسور نیلفروش زاده به عنوان چهره برتر پیوند مو در خاورمیانه و بهترین دکتر کاشت ابرو در ایران، همواره کاشت ابرو را در بالاترین سطح کیفی ارائه کرده و هیچ یک از مراجعین کلینیک ایشان از انتخاب خود ناراضی نبودند.

ماندگاری

از دیگر مواردی که در پاسخ به سوال کاشت ابرو بهتر است یا تاتو ابرو، می‌توان به ماندگاری این دو روش اشاره کرد. بسیاری از افراد بر این باورند که پس از چند سال از کاشت، امکان دارد ابروهای کاشته شده دوباره ریزش کنند و به ترمیم نیاز داشته باشند. هرچند گاهی نیاز به ترمیم وجود دارد، اما ماندگاری ابروهای کاشته شده بسیار طولانی است و می‌توان ادعا کرد که این ابروها به صورت دائمی با حالت طبیعی خود باقی می‌مانند. این به دلیل استفاده از موهای طبیعی فرد در این روش و اجرای تکنیک‌های کاملا طبیعی و حرفه‎ای در کلینیک کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده است. در صورتی که ماندگاری تاتو بسیار کوتاه بوده و به مرور کم رنگ شده و لازم است مرتبا تمدید و ترمیم شود.

مزایای کاشت ابرو

هزینه

در مقایسه هزینه نسبت به سوال کاشت ابرو بهتر است یا تاتو ابرو، باز هم باید گفت کاشت بهتر است. انجام کاشت به لحاظ اقتصادی از تاتو ابرو بسیار مقرون به صرفه‌تر است. دلیل این اقتصادی بودن این است که کاشت ابرو یکبار انجام شده و نتیجه آن دائمی و ماندگار است. درحالی‌که تاتو ابرو حتی در بهترین حالت نیز تا دو سال دوام دارد و باید بطور مکرر جلسات ترمیم انجام شود. این نیاز به جلسات مکرر منجر به پرداخت هزینه‌های تکراری می‌شود، در حالی که کاشت ابرو با هزینه یکباره منطقی‌تر و به صرفه‌تر به نظر می‌رسد.

مزایای کاشت ابرو

در پاسخ به سوال کاشت ابرو بهتر است یا تاتو ابرو می‌توان برخی از مزایای مهم کاشت را بررسی کرد. رشد موهای کاشته شده پس از اتمام فاز ریزش، 2 تا 3 ماه بعد آغاز می‌شود، که این فرآیند جزو رشد طبیعی محسوب می‌شود. نتایج حاصل از کاشت ابرو دائمی بوده و تا دوره زمانی طولانی حفظ می‌گردد. شما می‌توانید پس از اینکه ابروها وارد فاز رشد طبیعی شدند، به رنگ کردن و تغییر شکل ابروهای خود بپردازید.

علاوه بر این کاشت ابرو به عنوان یک عمل زیبایی کاملاً ایمن و بدون خطر شناخته می‌شود، زیرا در زمان انجام این عمل هیچ گونه داروی شیمیایی به کار نمی‌رود. همچنین، برای افزایش حجم و تراکم موهای کاشته شده، نیازی به استفاده از داروها و شامپوهای مخصوص وجود ندارد؛ زیرا این موها به طور دقیق همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد. پس از کاشت، ظاهر افراد به نمایانی جوان‌تر و با بازگشت زیبایی طبیعی به چهره شان تحول خواهد یافت.

معایب تاتو ابرو

  • پوست، به عنوان اولین حاکم و سد دفاعی بدن، میکروب‌ها را از ورود به بدن باز می‌دارد. انجام تاتو بر روی پوست به معنای تخریب این سد دفاعی طبیعی است و باعث تهاجم میکروب‌ها به بدن می‌شود.
  • واکنش‌های ایمنی بدن با رنگ‌های تاتوی ابرو ممکن است تحریک شوند.
  • گاهاً امکان ابتلا به هپاتیت نوع C، B و کزاز در صورت استریل نبودن ابزارآلات تاتو وجود دارد.
  • حفظ زیبایی اولیه میکروبلیدینگ ابرو نیاز به ترمیم مداوم خواهد داشت.
  • ممکن است پوست نسبت به مواد تاتو واکنش آلرژیک و حساسیت نشان دهد.

آیا می‌توان روی تاتو کاشت ابرو انجام داد؟

انجام کاشت ابرو روی تاتو به سادگی امکان‌پذیر است و نیازی به حذف رنگدانه‌هایی که به دلیل تاتو بر روی پوست ایجاد شده‌اند، نمی‌باشد. به عبارت دیگر، با انجام پیوند ابرو بر روی تاتو، می‌توان زیبایی چهره خود را بدون نیاز به تغییرات زیادی حفظ کرد، تا زمانی که ابروهای طبیعی پس از کاشت  به طور کامل رشد کنند. این روش به عنوان یک راهکار کارآمد برای حفظ زیبایی چهره به شمار می‌آید. کلینیک کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده با انجام کاشت بر روی تاتو زیبایی منحصربه ‎فردی به چهره شما می‎بخشد.

معایب تاتو ابرو

چرا بسیاری از مراجعین کاشت ابرو، تاتو قدیمی دارند؟

گاهی برخی از مراجعین برای کاشت ابرو، تاتو قدیمی دارند. بسیاری از افراد به دلیل هزینه کمتری که تاتو، هاشورو یا میکروبلیدینگ ابرو دارد در ابتدا برای زیباتر کردن ابروهای خود به سراغ این روش می‌روند؛ با این وجود بعد از مدتی که رنگ اصلی هاشور ابرو از بین می‌رود، ابروها خالی می‌شوند و مجدداً نیاز به رسیدگی دارند، آن زمان است که به فکر انجام کاشت ابرو می‌افتند که زیبایی ابروها را به صورت دائمی تضمین می‌کند.

جمع بندی

با اهمیت زیبایی چهره، افراد زیادی برای جلوه بهتر ابروی خود به دلایل متعددی به کاشت ابرو روی می‌آورند. در قدیم بیشتر تاتو انجام می‎دادند که امروزه کاشت نسبت به تاتو مزایای بیشتری از جمله ماندگاری، حالت طبیعی، مقرون به صرفه و … دارد. در نتیجه توصیه ما نیز به شما انجام کاشت ابرو  در کلینیک کاشت مو و ابرو دکتر نیلفروش زاده می‌باشد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *