انتخاب لباس مناسب آقایان

یکی از دغدغه هایی که ذهن آقایان را به خود مشغول می کند انتخاب لباس است. البته انتخاب لباس مناسب آقایان می تواند دغدغه همسرانشان نیز باشد. به خصوص در آقایانی که به تیپ خود اهمیت نمی دهند! اگر پیراهنی که می پوشید در تن شما زیبا نباشد و یا کتی که با لباستان ست می کند برایتان بزرگ باشد دیگر چه اهمیتی دارد از بهترین و گرانقدر ترین لباس ها باشد. بنابراین در انتخاب لباس خود دقت کنید. در این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید تا نکاتی را درباره انتخاب لباس مناسب برای اقایان در اختیار شما قرار دهیم.

پوشیدن لباس خوب در کنار این که شمارا جذاب می کند و اعتماد به نفس یادی به شما می دهد ، می تواند حتی به شما در استخدام های کاری نیز کمک کند. حتما می پرسید چگونه ؟ کاملا واضح است که لباس یکی از اولین چیز هایی است که در دیدار اول توسط دیگران مورد  توجه قرار می گیرد. بنابراین پوشیدن لباس مناسب به شما در برقراری ارتباط در مصاحبه های کاری و یا در کنفرانس ها و جلسات کاری بسیار کمک می کند.

انتخاب لباس مناسب آقایان

انتخاب پیراهن مناسب آقایان

بیشتر آقایان لباس هایی می پوشاند که برایشان بزرگ است و آن ها را چاق نشان می دهد و یا لباس های تنگ می پوشند که اندام های آن را بد فرم نشان می دهند. نوع و شکل بدن شما برای انتخاب لباس با سایز مناسب در اولویت است. پیراهن با رنگ های سفید و آبی از رنگ های پر طرفدار در بین آقایان است.

سایز پیراهن باید به گونه ای باشد که قد پیراهن تا روی کمر بند باشد ، سر آستین روی استخوان بزرگ مچ قرار بگیرد و اگر می خواهید روی آن کت بپوشید ، دو سانتی متر از سر آستین از زیر کت مشخص باشد. همچنین دکمه پیراهن با سایز مناسب شما باید به راحتی بسته شود و محل دکمه ها دقیق روی خط وسط سینه شما باشد. یقه پیراهن اگر به گردن شما فشار وارد کند و یا گردن شما کاملا نمایان باشد مناسب نیست.

اهمیت طرح و رنگ در انتخاب لباس مناسب آقایان

اگر هیکل بزرگ و چاقی دارید از پوشیدن لباس های راه راه افقی و یا راه راه مورب دارند خودداری کنید زیرا این نوع پیراهن و کت شلوار ها هیکل شما را درشت تر نشانمی دهند. بهتر است لباس هایی که راه راه عمودی دارند بپوشید. بر خلاف تصور عام که فکر می کنند اگر هیکل درشتی دارند ، لباس های گشاد بپوشند تا لاغر نشان دهند، باید لباس مناسب با سایز خودشان بپوشند و با لباس های گشاد چاق تر نشان داده می شوند. این موضوع برای افراد لاغر نیز صدق می کند و پوشیدن لباس گشاد فقط از جذابیت آنها می کاهد و آ«ها را چاق نشان نمی دهد.

سعی کنید رنگ لباس هایتان متناسب باشد و بیش از سه رنگ استفاده نکنید.همچنین کمربند و کیف وکفشتان را همرنگ و متناسب با رنگ لباس هایتان انتخاب کنید. برای مثال اگر لباس رنگ روشن دارید از ست کمربند تیره استفاده نمایید. می توانید از یک ساعت شیک نیز برای این ترکیب تیپ استفاده کنید تا جذاب تر به نظر برسید!

رنگ های روشن برای افراد لاغر مناسب است و رنگ های تیره برای افراد چاق . افراد چاق می تواند لباس مشکی بپوشند اما این به صورتی نباشد که انگار برای مراسم عزا لباس پوشیده اید. سعی کنید رنگ کمربند و کفش هایتان قهوه ای روشن باشد.

انتخاب لباس مناسب آقایان

انتخاب شلوار مناسب آقایان

شلوار با دم پای گشاد زیبا نیستند به خصوص اگر افراد لاغر آن ها را بپوشند تا سعی کنند چاق بنظر بیاییند. بنابراین شلوار متناسب با سایز پاهایتان انخاب کنید. به دنبال شلوار هایی باشید که از زانو تا مچ پا کاملا صاف باشند. و البته بدون هیچ پیچش و موجی در قسمت ران. وجود چین وچروک در شلوار ها کمی منزجر کننده است. البته سعی کنید شلواری که می پوشید برای شما راحت باشد و در آن اذیت نشوید.

شلوارتان را نه خیلی بالا بکشید و نه خیلی پایین! سعی کنید از کمر بند برای نگه داری شلوار در مکان مناسب کمر استفاده کنید. اگر طرفدار شلوار های آزاد (شلوار هایی که به راحتی روی بدن قرار می گیرند ، “منظور شلوار های گشاد نیست” )نیستید ، می توانید از شلوار های جین که تنگ تر هستند و فرم پاها را کاملا نشان می دهند استفاده کنید اما نباید تنگی آنها به گونه باشد که در قسمت ران ها آزار دهنده باشد. هنگام خرید به این نکته توجه کنید.

انتخاب تی شرت مناسب آقایان

تی شرت سایز بزرگ و کوچک نخرید تا مجبور نباشید آن را به دستمال تبدیل کنید ! اگه هنگام خم شدن پشت شما نمایان می شود ، تی شرت برای شما کوچک است و اگر تی شرت تا روی باسن شما را پوشیده است ، تی شرت برای شما بلند است.

تی شرت نباید شل و افتاده باشد. آستین های تی شرت باید بازو را بپوشاند و تی شرت هایی که آستین سه ربع دارند و تا آرنج را می پوشانند مناسب نیستند. می توانید از تی شرت های ساده برای پوشیدن در زیر پیراهن استفاده کنید و دکمه پیراهنتان را باز بگذارید . البته ترکیب رنگ در این نوع تیپ بسیار مهم است.

تی شرت های پنبه ای خنک تر و سبک تر هستند. برای شست و شوی آنها از اّب سرد و مواد شوینده ملایم استفاده کنید تا الیاف آن ها آسیب نبینید و رنگ آن ها تغیری نکند. رنگ های پرطرفدار تی شرت شامل آبی ، خاکستری ، سفید و مشکی است. یقه تی شرت ها بهتر است گرد باشد.

انتخاب لباس مناسب آقایان

انتخاب کت شلوار مناسب

کت و شلوار از لباس های مجلسی و رسمی بسیار پر اهمیتی برای آقایان محسوب می شود که در انتخاب لباس مناسب آقایان باید به آن بیشتر توجه کرد. پوشیدن کت و شلوار در مراسم های عروسی و در برخی از مشاغل و جلسات کاری رایج تر است. اما اگر کت و شلوار انتخابی شما متناسب با اندام شما نباشد ، اطرافیان توجه ای نمی کنند. تصویر زیر کاملا نشان دهنده ویژگی یک کت و شلوار مناسب است.

انتخاب لباس مناسب آقایان

كت‌هایی كه د‌‌‌كمه كمتری د‌‌‌ارند‌‌‌ رسمی‌تر هستند‌‌‌ و باید‌‌‌ برای مجالس رسمی انتخاب شوند‌‌‌. علتش هم این است كه كت‌های یك یا 2 د‌‌‌كمه، یقه بازتری د‌‌‌ارند‌‌‌ و پیراهن زیر كت بیشتر د‌‌‌ید‌‌‌ه می‌شود‌‌‌. رنگ های مشکی و طوسی و آبی اقیانوسی از رنگ های کت شلوار پر طرفدار و زیبا هستند.

چند نکته مهم در انتخاب لباس مناسب آقایان

  • از پوشیدن لباس های تیپ رسمی و تیپ اسپرت همزمان خودداری کنید ، برای مثال پوشیدن کفش کتونی و تی شرت همراه با شلوار پارچه واقعا ظاهری ناخوشایند ایجاد می کند!
  • لباس های رسمی شیک و زیبا هستند اما در جای مناسب . در مهمانی های دوستانی باید از تیپ اسپرت و دوستانه استفاده کرد.
  • اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید در آینده لاغر می شوید و لباس های تنگ تهیه می کنید ، بهتر است در هر زمان مناسب با سایز خود لباس بپوشید و این موضوع به شما کمک می کند که در هر شرایطی بهترین باشید.
  • تنهایی به خرید نروید! ا دوست خوشتیپتان بخواهید شما را همراهی کند. نظر خواهی از فروشنده که وظیفه آن فروش اجناس مغاز اش است کمی منطقی به نظر نمی رسد.
  • پوشیدن پیراهن با آستین هایی که مرتب تا زده شده اند همراه با شلوار جین با ویزگی هایی که بالا تر ذکر شده است ، تیپ جذاب برای آقایان می شود به شرط رعایت ترکیب رنگ .
  • رنگ لباس هایتان را مناسب با فصلی که در « آن قرار قرار داریم انتخاب کنید. پارچه‌های مناسب تابستان باید سبک و خنک باشند و امکان تنفس به پوست‌تان را بدهند.
  • بر خلاف تصور عام پوشیدن شلوار های تنگ و کوتاه اصلا جذاب نیست! با کت های کلاسیک شلوار کوتاه نپوشید.
  • در هنگام ست کردن به رنگ های جوراب ، کیف و کمربند و کفش خود نیز اهمیت دهید.
  • از پوشیدن تی شرت هایی که روی آن نوشته ها و تصاویر بزرگ دارد خودداری کنید ، شما بنر تبلیغاتی نیستید!
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *