ایمپلنت چانه چیست؟ | عوارض و مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت چانه

تعادل در ساختار فک و چانه یکی از مهم ترین شاخصه های یک چهره جذاب است. به همین دلیل، بسیاری از مردان و زنانی که چانه کوچک یا فرورفته دارند ترجیح می دهند با روش هایی مانند جراحی ایمپلنت چانه در ظاهر خود تغییر ایجاد کنند. ایمپلنت چانه روشی است که در آن با برجسته تر کردن چانه، صورت فرد اصطلاحاً زاویه دار می شود.

برای آشنایی با روش انجام جراحی ایمپلنت چانه و همچنین عوارض و مراقبت های بعد از آن، کافی است در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان همراه ما باشید.

جراحی ایمپلنت چانه

ایمپلنت چانه چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی ایمپلنت چانه که ژنیوپلاستی نیز نامیده می شود، ظاهر چانه، خط فک و حتی گردن را بهبود می بخشد. به طور معمول، این جراحی شامل قرار دادن ایمپلنت در اطراف استخوان چانه به منظور افزایش اندازه و اصلاح شکل چانه است که تعادل جذاب تری بین اجزای صورت ایجاد می کند.

ایمپلنت شیء کوچک و جامدی است که معمولاً از جنس سیلیکون ساخته می شود. ایمپلنت ها از نظر اندازه و شکل متفاوت هستند؛ اما برای هر فرد به طور شخصی و اختصاصی ساخته شده و در اطراف استخوان چانه قرار می گیرند. اگر جراحی ژنیوپلاستی توسط یک جراح مجرب و ماهر انجام شود، ایمپلنت می تواند یک راه حل دائمی برای بهبود چهره فرد باشد.

اگر به چانه فرورفته یا کوچک خود علاقه ای ندارید یا احساس می کنید با سایر بخش های صورت شما تناسب ندارد، ایمپلنت می تواند مشکل شما را حل کند و اعتماد به نفستان را افزایش دهد. این جراحی معمولاً یک عمل سرپایی است که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرام بخش انجام می شود.

روش انجام ژنیوپلاستی به این صورت است که یک برش کوچک در زیر چانه یا داخل دهان ایجاد می شود. جراح از طریق این برش، فضایی را برای ایمپلنت ایجاد می کند و آن را در اطراف استخوان چانه قرار می دهد. این جراحی معمولاً کمتر از 1 ساعت طول می کشد. پس از اتمام جراحی، محل برش با بخیه بسته می شود و ممکن است چانه پانسمان شود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت چانه چیست؟

بیشتر افرادی که جراحی ایمپلنت چانه انجام می دهند یک دوره نقاهت کوتاه مدت را تجربه می کنند. بلافاصله بعد از اتمام جراحی، جراح معمولاً از پانسمانی استفاده می کند که دو تا سه روز در محل باقی می ماند. در اغلب اوقات، ناراحتی بعد از جراحی کم است و به راحتی با داروهای ضد درد یا کمپرس سرد کنترل می شود.

برای کنترل تورم بعد از عمل و محافظت از محل برش های جراحی، باید حداقل 1 تا 2 هفته روی کمر بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید. جراح همچنین ممکن است از شما بخواهد که 1 تا 2 روز بعد از عمل از یک رژیم غذایی حاوی مایعات و غذاهای نرم پیروی کنید. فعالیت های سنگین را می توان در عرض 3 تا 4 هفته بعد از جراحی از سر گرفت.

نتیجه تقریبی ایمپلنت چانه حدود 1 ماه پس از جراحی قابل مشاهده است و بعد از حدود 3 ماه، هنگامی که تورم کاملاً فروکش کند، نتیجه نهایی عمل مشخص خواهد شد. با این حال، توجه داشته باشید که مواردی که بیان شد فقط دستورالعمل های کلی هستند. واکنش افراد به جراحی و روند بهبودی متفاوت خواهد بود.

خطرات و عوارض جانبی ایمپلنت چیست؟

در صورتی که جراحی توسط یک جراح مجرب و ماهر انجام شود، با عوارض بسیار کمی همراه خواهد بود. با این وجود، خطرات احتمالی جراحی ایمپلنت چانه شامل عفونت، هماتوم (خونریزی داخلی)، تغییر موقعیت ایمپلنت، اسکار (جای زخم) ضعیف و عوارض جانبی ناشی از مواد بیهوشی است.

برگرفته از: americanboardcosmeticsurgery

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *