سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

آیا شما یک روح آزاد، یک رویاپرداز یا یک جهانگرد هستید؟ پس مطمئناً عاشق سبک‌هایپ بوهو خواهید شد! سبک شیک بوهو که به نام بوهم نیز شناخته می شود، مخفف سبک زندگی غیر متعارف و غیررسمی است. در حالی که قبلاً بوهو به طرز تحقیرآمیزی به عنوان هیپی شیک یاد می‌شد، امروزه محبوبیت بیشتری دارد. چه چیزی سبک مبلمان را بسیار خاص می‌کند و چگونه می‌توانید به راحتی آن را در خانه در اتاق نشیمن، با مبلمان و دکوراسیون طراحی کنید. سبک بوهو در حال حاضر بسیار محبوب است. لوازم دکوری متنوع و قطعات مبلمان ساخته شده از مواد طبیعی به طرز ماهرانه‌ای سبک زندگی را تقویت می‌کند.

آنها به هر محیط خنثی خاصیت خاصی می‌بخشند. ظاهر بوهمیایی دیگر فقط به‌عنوان شیک هیپی مورد انتقاد قرار نمی‌گیرد. زیرا در این بین “boho living” به طور کامل در طراحی داخلی جا افتاده است. سبک بوهو یکی از محبوب‌ترین سبک‌های مبلمان در زمان ما است.

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

بوهو مخفف چیست؟

اصطلاح “بوهو” از کلمه فرانسوی “Bohemién” گرفته شده و از روم‌های بوهمیا مشتق شده است. در قرن نوزدهم، این اصطلاح به گروه‌های حاشیه‌ای، متشکل از شاعران، نقاشان، مجسمه‌سازان و موسیقی‌دانان شورشی اشاره داشت. تلاش برای آزادی و شورش علیه هنجارهای بورژوایی در سبک بوهو بیان شد. سبک بوهو مترادف با آزادی است و چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا خلاقیت خود را برای طراحی داخلی آزاد کنید.

منشا سبک بوهو

در واقع  استایل بوهو درست است که اخیرا مد شده است اما  در اصل از قرن پانزدهم می آید و توسط روم‌های بوهمیا شکل گرفته است. این افراد با کالسکه‌های رنگارنگ در سراسر کشور رانندگی می کردند و شیوه زندگی بی‌دغدغه‌ای را در پیش می‌گرفتند.

از دهه 60 و 70، سبک بوهو توسط بوهمین‌ها دوباره کشف شد و به طور خلاصه ” هیپی شیک ” نامیده شد. با این حال، در دهه 90، سبک بوهو برای  آپارتمان  فقط ظاهر محبوبی را پیدا کرد که امروزه می شناسیم. امروزه سبک بوهو برای آپارتمان شما هنوز رنگارنگ و غیر متعارف است، اما البته کمی مدرن‌تر است.

سبک بوهو برای طراحی داخلی چه معنایی دارد؟

یکی از محبوب‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی در حال حاضر سبک بوهو است. ویژگی این سبک سرزندگی و خلاقیت عناصر است.سبک بوهو یک سبک زندگی است که در تضادها رشد می‌کند: این سبک غیرمتعارف، خیره‌کننده و درعین‌حال طبیعی است؛ بنابراین اگر به دنبال خطوط مستقیم و طراحی با ساختار واضح هستید، آن را در اینجا پیدا نخواهید کرد. زیرا سبک بوهمی ترکیبی از اثاثیه وحشی، رنگارنگ و بسیار متنوع است. تمرکز در اینجا بر روی منسوجات دنج و چاپ‌های غیرمعمول است. از آنجایی که بسیار متأثر از فرهنگ‌های خارجی است، این سبک مبلمان عالی برای جهانگردان ها و ارواح آزاد است.

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

اصول اساسی سبک بوهو

همانطور که قبلاً ذکر شد، سبک بوهو مخفف زندگی روزمره با ظاهری ناقص است. سبک مبلمان همچنین با لوازم تزئینی خیره‌کننده و منسوجات ساخته شده از مواد طبیعی امتیاز می‌گیرد. از این گذشته، این ترکیبی از سبک‌ها است که سبک را خاص می‌کند. اکنون متوجه خواهید شد که در مورد رنگ‌ها، پارچه‌ها و الگوها باید به چه چیز دیگری توجه کنید.

رنگ برای سبک بوهو

اگر شما هم می‌خواهید خانه خود را به سبک بوهو طراحی کنید، باید انتخاب رنگ را بادقت انجام دهید. رنگ‌های اصلی ترجیح داده شده بیشتر رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای، بژ، زیتونی یا خاکی هستند.

اما همچنین ظرافت‌های روشن که می‌توانید به طرز شگفت‌انگیزی از آنها به‌عنوان پاشش رنگ استفاده کنید، در سبک بوهو عالی هستند. بنفش، قرمز بورد و یا آبی به طور ایده‌آل رنگ‌های زمینی خاموش را تکمیل می‌کنند. رنگ زرد گرم نیز در این سبک مبلمان بسیار محبوب است. رنگ‌ها را می‌توان بدون توجه به تلفات با یکدیگر مخلوط کرد. به طوری که اتاق بیننده را تحت الشعاع قرار ندهد، باید دیوارها را در رنگ‌های ظریف نگه دارید-و همچنین قطعات بزرگ مبلمان. در اینجا ما چند نکته دیگر را برای انتخاب رنگ شما جمع‌آوری کرده‌ایم:رنگ‌های خود را خیلی تیره انتخاب نکنید! در این حالت خلق‌وخوی افسرده می‌تواند به‌سرعت ایجاد شود که شباهت چندانی با فضای دنج ندارد. بهتر است حداکثر چهار رنگ متضاد را در یک منطقه ترکیب کنید.

بوهو دیزاین

در استایل بوهو باید به این الگوها تکیه کنید

سبک محبوب بوهو از رنگ‌های روشن و ترکیبی از سبک‌ها ایجاد شده است. منسوجات در سبک بوهو بسیار مهم هستند . کوسن‌ها، پتوها و فرش‌ها از اجزای اصلی این سبک هستند و زیبایی خاصی به آن می‌بخشند. مخصوصاً در تابستان، کتانی یک ماده عالی برای اثاثیه به سبک بوهو است، به عنوان مثال به عنوان رومیزی، رومیزی یا سرو غذا. اما سایر مواد طبیعی نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند: رافیا و چوب برای داخلی بوهو اهمیت ویژه ای دارند ، اما از چرم و مخمل نیز استفاده می شود. با استفاده از این مواد، ارتباط با زمین و طبیعت در سبک بوهو تاکید می شود که در اینجا اهمیت ویژه ای دارد.

مبلمان شیک برای داخلی بوهو شما

مبلمان این سبک همیشه متنوع است و بنابراین مخالف جنبش مینیمالیسم است. عناصر مرکزی داخلی بوهو عبارتند از چوب، چوب خیزران، پارچه‌های رنگارنگ و تزئینات زیاد. عناصر وینتیج و روند رو به رشد مخملی و همچنین تأثیرات فرهنگ‌های خارجی مانند الگوهای قومی یا تزئینات شرقی استفاده شده است. مبلمان بوهو معمولاً از مواد طبیعی ساخته می شوند و خطوط مستقیم ندارند. به جای سری های آماده، هنگام چیدمان باید به تک تک قطعات تکیه کنید و قطعات کوچک مختلف مبلمان را با یکدیگر ترکیب کنید. از سوی دیگر، یک منطقه نشیمن مدرن، به همان اندازه که یک واحد دیواری عظیم در فضای داخلی بوهو از بین رفته است-در عوض، صندلی‌های چوبی حصیری، مبل‌های مخملی یا چرمی و همچنین قفسه‌ها و کشوهایی که به‌صورت جداگانه چیده شده‌اند، هسته اصلی آن را تشکیل می‌دهند. سبک بوهو

از نظر رنگ، تن‌های اشباع شده و خاکی علاوه بر چوب طبیعی غالب است: بژ، قهوه ای، سبز زیتونی یا کاکی محدود شده و جایی برای لهجه های رنگارنگ باقی می گذارد، به عنوان مثال. ب را ​​می‌توان با فیروزه ای، بنفش، قرمز یا آبی کبالتی ست کرد. به طوری که بیش از حد رنگارنگ نشود، تصویر کلی باید جذابیت هماهنگی ایجاد کند.

اتفاقاً، مبل یا تخت مخصوصاً در ظاهر بوهو است، با تعداد بی‌شماری کوسن‌های تزئینی رنگارنگ که به چشم‌نوازی رنگارنگ تبدیل می‌شوند. میزهای کناری کوچک و کمدهای مجلل نیز به سبک بوهو جان می‌بخشند و تمرکز مبلمان هستند. از سوی دیگر، صندلی‌های قدیمی، حال و هوای تابستانی خالص دارند و برای میزهای غذاخوری ساخته شده از چوب بسیار عالی هستند. سبک زندگی هیچ قانونی ندارد. هر چه دوست داری مجازه در اینجا صرفاً میکس و مطابقت ضروری است.

دکوری‌های بوهمی

کشفیات و اشیاء قدیمی در بازار فروش: یک خانه به سبک بوهو باید داستانی را درباره شما، شخصیت، علایق و تجربیات شما تعریف کند. اطراف خود را با سوغاتی‌های سفرهای خود از کشورهای دور محاصره کنید. نمایش نقاشی‌ها، فرش‌های بوهو و شرکتی که خاطرات لحظات خاص را زنده می‌کند.

باغ داخلی بوهو

اتاق خود را به یک باغ سرپوشیده باشکوه با گلدان‌های معلق، گیاهان و باغچه‌های عمودی تبدیل کنید! این نه‌تنها خلق‌وخوی خوب و سرزندگی را تضمین می‌کند، بلکه به هوا حس طراوت می‌بخشد.

نمونه منسوجات

ملحفه با طرح گلدار، پتوهای تکه تکه شده و بالش‌های رنگارنگ تخت شما را خاص و منحصر به فرد می‌کند. تخت چهار پوستر با پشه بند یا پرده‌های قومی نیز انتخابی شیک است.

لامپ‌ها و شمع‌ها

آیا دوست دارید به سبک بوهو زندگی کنید؟ سپس با فانوس‌ها – داخل و خارج – حالت بوهو نهایی را ایجاد کنید. علاوه بر این، شمع‌ها را قطعاً نباید از دست داد! آنها را در لیوان‌های شفاف یا رنگی قرار دهید و در شام نوری رمانتیک ایجاد کنید.

دکوراسیون دیوار

مینیمالیسم در اینجا جای ندارد – به همین دلیل است که باید دیوارهای خود را نیز به‌وفور تزئین کنید! این کار با یک ماکرامه شیک، رویاگیرهای خانگی یا یک آویز دیواری رنگارنگ بسیار خوب است.

سبک بوهو چیست

هال

مهم‌تر از همه، اتاق نشیمن باید یک چیز باشد: دنج و اجتماعی که بتوانید ساعات زیادی را در آنجا با عزیزانتان سپری کنید. این لوازم نساجی مانند بالش، پتو و فرش بسیار مناسب است. می توانید با شمع ها و بسیاری از منابع نور غیرمستقیم نوری دنج و کم نور ایجاد کنید . یک منظره مبل بزرگ (مخملی) با تعداد زیادی بالش رنگارنگ، اتاق نشیمن به سبک بوهو شما را کاملاً گرد می کند. به هر حال: اگر آن را شرقی دوست دارید، می‌توانید به سادگی مبلمان کمی عمیق‌تر و در سطح زمین انتخاب کنید. اینها شما را در کمترین زمان به یک ریاد در مراکش منتقل می‌کنند. دکوراسیون با سوغاتی های تعطیلات به اتاق نشیمن شما آخرین رنگ بوهو می‌دهد.

اتاق خواب

برای اینکه در اتاق خواب بیش از حد بی قرار نشود – و نباید هم بی‌قرار شود، زیرا به هر حال می خواهید اینجا آرام بخوابید- می‌توانید رنگ‌های خاکی یا سفید طبیعی کرمی را انتخاب کنید. ملحفه‌های کتانی پوست دوستانه است و با خواص کمی خنک کننده آن، تضمین یک محیط خواب راحت فوق العاده. چوب های سبک به خوبی با آن هماهنگ می‌شوند و ظاهری عالی در اتاق خواب ایجاد می‌کنند. از طرف دیگر، دکوراسیون باید کمی ساده‌تر باشد. گیاهان کوچکتر که برای آب و هوای داخل خانه مناسب هستند و رنگ‌های کمی تشکیل می دهند بسیار مناسب هستند.

آشپزخانه

میز ناهارخوری، صندلی و سطح کار، چوب در آشپزخانه بوهو غالب است. انتخاب انواع چوب روشن‌تر یا تیره‌تر، البته کاملاً به شما بستگی دارد. می‌توانید مواد غذایی مانند میوه و سبزیجات را در سبدهای کوچک نگهداری کنید و قهوه، موسلی و پاستا را در لیوان های بزرگ بریزید. لامپ‌هایی با ظاهری حصیری نور مناسبی را ارائه می‌دهند. شما همچنین می‌توانید سبک فردی آشپزخانه را با سرامیک‌های دست ساز تکمیل کنید. یک نکته کوچک: کارد و چنگال طلایی کاملاً با وسایل آشپزخانه به سبک بوهو ست می‌شود.

5 نکته برای دنیای بوهوی فردی شما

  1.  یک دنیای هماهنگ از رنگ ها ایجاد کنید: حتی اگر رنگ را دوست دارید و دوست دارید لهجه‌ها را تنظیم کنید، حداکثر چهار رنگ متضاد کافی است! با پایه‌ای از رنگ‌های پایه خاکی و لهجه‌های رنگی انتخاب شده بر روی دیوارها، مبلمان و دکوراسیون، سبک بوهو به یک امر کاملاً جامع تبدیل می‌شود.
  2.  بهتر است کوچک تا بزرگ: قطعات کوچک مبلمان و اقلام فردی قلب شیک بوهو را تشکیل می دهند. صندوق های کشو، قفسه ها و میزهای کناری را با مبل های کوچک و صندلی های تکی ترکیب کنید. چوب متوسط ​​تا تیره، چرم، مخمل و حصیری یک مجموعه دنج و جذاب ایجاد می کند.
  3. اجازه دهید خلاقیت شما آزاد شود: مبلمان و لوازم جانبی به سبک DIY به خوبی با سبک بوهو هماهنگ می شوند. یک تخت یا قفسه آشپزخانه ساخته شده از پالت های یورو، تزئینات دیواری ساخته شده از ماکرامه یا سنگ‌ها و چوب‌های تزئین شده را می‌توان به راحتی توسط خودتان ایجاد کرد و به مبلمان شما جلوه‌ای جداگانه بخشید.
  4.  مبلمان قدیمی را نوسازی کنید: از کشوهای زیرزمین گرفته تا صندلی راحتی از بازار کهنه‌فروشی، سبک بوهو امکانات زیادی را برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در مبلمان و آماده کردن یادگاری‌ها برای ارائه مجدد ارائه می‌دهد.
  5. بدون منسوجات کار نکنید: اشکال نرم و ارگانیک و منسوجات بیشمار به سادگی بخشی از شیک بوهو هستند. با بالش‌های رنگارنگ و طرح‌دار، فرش‌های حاشیه‌دار و پتوهای نرم، می‌توانید سبک زندگی مدرن را به چهار دیواری خود بیاورید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *