بهترین مارک ژل لب چیست؟ [راهنمای کامل]

فیلرهای تزریقی لب، که اصطلاحاً به «ژل لب» معروف اند، موادی هستند که لب ها را به طور موقت حجیم و صاف می کنند. از این رو، برای افرادی که لب های کوچک یا نامتقارنی دارند یا حتی کسانی که با چین و چروک لب دست و پنجه نرم می کنند، مفید هستند. تزریق این فیلرها یک عمل زیبایی غیرتهاجمی محسوب می شود. اما بهترین مارک ژل لب کدام است؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با ما همراه باشید تا با بهترین مارک ژل لب آشنا شویم.

بهترین ژل لب

ویژگی های بهترین ژل لب چیست؟

بهترین ژل لب ها، آن هایی هستند که حجم طبیعی به لب می دهند، کم خطر هستند و ماندگاری رضایت بخشی دارند. افراد بسته به نیازهایشان، از فیلرهای برای متقارن کردن لب ها، حجیم کردن لب ها یا حتی پر کردن خطوط عمودی روی لب استفاده می کنند.

بهترین فیلرها بدون حجیم کردن بیش از حد لب ها، به لب ها ظاهری زییبا می بخشند و در صورت رضایت بخش نبودن نتیجه، به راحتی قابل برگشت هستند. یک فیلر خوب باید به طور یکنواخت در سراسر لب ها توزیع شود؛ بدون برجا گذاشتن هیچ گونه توده، برآمدگی یا ناحیه ناهموار.

آزمایشات نشان داده است که همه فیلرها کیفیت یکسانی ندارند و برخی از آن ها گزینه بهتری برای تزریق به لب هستند. به طور کلی، فیلرهایی که بر پایه هیالورونیک اسید ساخته شده اند بهترین نوع ژل لب محسوب می شوند. زیرا مشخص شده است که این فیلرها ماندگاری مطلوبی دارند، به راحتی در دسترس هستند و در مقایسه با سایر فیلرها، عوارض جانبی کمتری دارند.

هیالورونیک اسید یک قند پیچیده طبیعی است که در سراسر بدن از جمله پوست، غضروف ها و مایعات بدن یافت می شود. از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد، بعید است که بر خلاف انواع دیگر فیلرها، در افراد واکنش آلرژیک ایجاد کند. این یک مزیت بسیار مهم محسوب می شود.

بهترین مارک ژل لب کدام است؟

ژوویدرم (Juvederm) و رستیلن (Restylane) بهترین مارک های ژل لب در جهان محسوب می شوند که محبوبیت بالایی نیز دارند. فیلرهای این دو برند بر پایه هیالورونیک اسید تولید می شود. هر دوی این برندها مؤثر و ایمن بوده و به لب ها حجم طبیعی می بخشند.

فیلرهایی که با هیالورونیک اسید تهیه شده اند را می ‌توان با استفاده از یک آنزیم تزریقی به نام هیالورونیداز از بین برد. از این رو، اگر نتیجه تزریق ژل لب باب میل شما نباشد، می توانید آن را به راحتی از بین ببرید. البته، نتیجه تزریق ژل لب تا حد زیادی به مهارت پزشک تزریق کننده نیز بستگی دارد.

در ادامه، دو ژل لب ژوویدرم و رستیلن را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

فیلر لب ژوویدرم (Juvederm)

Juvederm Ultra XC و Volbella XC دو نمونه از فیلرهای لب برند ژوویدرم هستند که بر پایه هیالورونیک اسید تولید شده اند. Juvederm Ultra XC لب ها را حجیم می کند و Volbella XC در درمان خطوط عمودی لب مؤثرتر است.

مزایا

 • تزریق این فیلر زمان کمی را می طلبد و به طور متوسط ​​15 تا 30 دقیقه طول می کشد.
 • نتیجه این فیلر فوراً قابل مشاهده است.
 • در صورت رضایت ‌بخش نبودن نتیجه، می توان آن را از بین برد.
 • بروز واکنش آلرژیک نسبت به مواد تشکیل دهنده آن نادر است.
 • عوارض جانبی تزریق این فیلر معمولاً جزئی بوده و شامل کبودی، تورم و قرمزی موقتی است.
 • دوره نقاهت ندارد.

معایب

 • اگر برای کاهش درد در حین تزریق از لیدوکائین استفاده شود، می تواند بی حسی طولانی مدت یا واکنش آلرژیک را به همراه داشته باشد.
 • نتیجه تزریق می تواند تا 1 سال باقی بماند و پس آن تزریق باید مجدداً تکرار شود.

فیلر لب رستیلن (Restylane)

Restylane Silk یکی از محبوب ترین فیلرهای برند رستیلن است که بر پایه هیالورونیک اسید تولید شده است. این فیلر از بسیاری جهات به برند ژوویدرم شباهت دارد، به استثنای چند مورد:

 • چند روز طول می کشد تا نتیجه فیلر رستیلن ظاهر شود و حدود 10 ماه ماندگاری دارد؛ در حالی که نتیجه فیلر ژوویدرم فوراً قابل مشاهده بوده و حدود 1 سال دوام دارد.
 • معمولاً قیمت فیلر ژوویدرم از فیلر رستیلن بیشتر است.
 • فیلر رستیلن دارای بافت دانه ای است؛ در حالی که ژوویدرم بافت نرم تر و یکدست تری دارد.

نتیجه گیری

در مجموع، بهترین مارک های ژل لب ژوویدرم (Juvederm) و رستیلن (Restylane) هستند که با هیالورونیک اسید تهیه شده اند. با این حال، نتیجه ای که از تزریق این فیلرها می گیرید، کاملاً وابسته به مهارت پزشکی که به او مراجعه می کنید خواهد بود. به همین دلیل لازم است در انتخاب پزشک دقت زیادی به خرج دهید.

منبع: dermcollective

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *