بهترین نوع ماموپلاستی چیست؟ | بهترین روش جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه یک روش رایج برای دست یافتن به یک سایز سینة متناسب است. داشتن سینه های بیش از حد بزرگ می تواند باعث درد کمر و گردن، سوزش پوست، فشار روی شانه ها و ناراحتی در هنگام ورزش یا فعالیت های دیگر شود. انواع مختلفی از جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد که بر اساس آناتومی سینه هر فرد، یکی از آن ها انتخاب می شود. اما بهترین نوع ماموپلاستی کدام است؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید تا با بهترین روش جراحی کوچک کردن سینه آشنا شویم.

بهترین روش جراحی کوچک کردن سینه

بهترین نوع ماموپلاستی چیست؟

برای کوچک کردن سینه، لازم است روی آن برشی ایجاد شود تا جراح بتواند بافت و چربی اضافه را خارج کند. رایج ترین تکنیک های برش سینه شامل روش دونات، روش لنگر و روش آب نبات چوبی است که آن ها را به طور کامل بررسی می کنیم.

روش دونات

اگر سینه های فرد فقط مقداری بزرگ باشند، روش دونات می تواند گزینه مناسبی برای او باشد. این نوع ماموپلاستی همانطور که از نامش مشخص است، نیاز به ایجاد برشی در اطراف محیط آرئول (نوک سینه) دارد. در این روش احتمال باقی ماندن جای زخم واضح روی سینه کم است؛ چرا که جای برش جراحی تا حدودی توسط پوست تیره ناحیه آرئول پنهان می شود.

با این حال، روش دونات برای زنانی که سینه های بزرگ و سنگینی دارند چندان مؤثر نیست. چرا که در این نوع ماموپلاستی جراح دسترسی کمتری به بافت سینه دارد. این ممکن است منجر به تغییر شکل سینه شود. به همین دلیل زنانی که به دنبال کاهش سایز سینه خود هستند، به ندرت روش دونات را انتخاب می کنند.

روش عمودی یا آبنبات چوبی

در تکنیک آب نبات چوبی، ابتدا یک برش در اطراف آرئول (نوک سینه) ایجاد می شود و سپس یک برش عمودی دیگر از آرئول به سمت پایین سینه ایجاد می شود. در گام بعدی، جراح بافت و چربی اضافه را برداشته و پوست سینه را سفت می کند.

این روش برای افرادی مناسب است که بزرگی سینه آن ها در حد کم یا متوسط باشد. بنابراین اگر سینه های بسیار بزرگی دارید، این نوع ماموپلاستی برای شما گزینه مناسبی نخواهد بود. از معایب روش آب نبات چوبی می توان به دسترسی کمتر جراح به بافت سینه و از مزایای آن می توان به دوره نقاهت کوتاه تر اشاره کرد.

روش T برعکس یا لنگر

روش T برعکس یا لنگر، رایج ترین و محبوب ترین نوع عمل ماموپلاستی است. در این روش ابتدا برشی در اطراف آرئول (نوک سینه) ایجاد شده و تا مرکز نیمه پایینی سینه ادامه می یابد. سپس برشی به صورت افقی در امتداد چین پستان ایجاد می شود. بافت و چربی اضافه سینه از طریق این برش ها برداشته می شود.

روش لنگر حداکثر دسترسی به بافت سینه را برای جراح میّسر می کند. از این رو، نسبت به سایر انواع ماموپلاستی مؤثرتر بوده و می توان از طریق آن مقدار زیادی بافت چربی را از سینه برداشت. این ویژگی باعث شده تا روش لنگر برای افرادی که دچار افتادگی، عدم تقارن یا بزرگی بیش از حد سینه هستند بسیار مناسب باشد. اشکال این روش این است که برش بزرگی روی سینه ایجاد می کند که در برخی افراد ممکن است جای آن باقی بماند.

جمع بندی

در پایان، مهم است بدانید که نمی توان برای همه یک نسخه پیچید. برای انجام جراحی کوچک کردن سینه لازم است مشخص کنید که آناتومی سینه شما به چه صورت است و انتظار کسب چه نتیجه ای را از جراحی ماموپلاستی دارید. این موارد را با یک جراح ماهر و معتبر در میان بگذارید تا او به شما در انتخاب بهترین نوع ماموپلاستی کمک کند.

برگرفته از: davinciplastic

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *