بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

برای عمل بینی باید بینی شما به طور کامل رشد کرده باشد. و تا زمانی که سن به سن بلوغ نرسیده باشید عمل جراحی پیشنهاد نمی‌شود. به علت این است که در دوران بلوغ بینی فرد پف می‌کند و غالبا در حال رشد است و اندازه واقعی بینی مشخص نیست. بهترین سن عمل بینی در دختران وقتی است که 16 سال تمام شده است و وارد 17 سالگی شده‌اند.

در پسرها نیز 17 سالگی تمام شده است و وارد 18 سالگی شده‌اند. از سن‌های گفته شده به بعد می‎توانند برای جراحی بینی اقدام کنند. لازم به ذکر است که اینکه بهترین سن برای عمل بینی شما چه زمانی است باید توسط بهترین جراح عمل بینی شما تشخیص داده شود.

هر چه فرد دارای پوستی جوانتر باشد نتیجه مطلوب تر خواهد بود. اگر قبل از بلوغ جراحی بینی را بخواهید انجام دهید موجب بروز نقایصی در رشد صورت می‌شود. پس سن مناسب عمل بینی بعد از دوران بلوغ است.

جراحی بینی می‎تواند شامل اصلاح صاف کردن پل بینی، برداشتن قوز بینی، افزایش یا کاهش سوراخ های بینی، اصلاح بینی آسیب دیده، تغییر شکل نوک بینی، باز کردن راه های تنفسی، کوچک کردن بینی باشد.

حداکثر سن مناسب برای جراحی بینی زیر سن 50 سالگی می‌باشد. چرا که از این سن به بعد بینی چرب و ضخیم شده و موجب گوشتی شدن بینی می‌شود. در این سن به علت اینکه چین و چروک در صورت واضح می‌شود موجب عدم تناسب سنی صورت می‌شود. که بهتر است این اشخاص جراحی پلک و لیفت انجام دهند. افرادی که بالای 50 سال هستند اگر بینی شان دارای قوز و پایین بودن سر بینی نباشد موارد مناسبی برای جراحی نیستند.

سن مناسب برای عمل انحراف بینی

در مواردی ممکن است برای مثال کودکی که به علت ضربه و یا مادرزادی و یا انحراف بینی دچار شده باشد. و در روند زندگی روزانه وی اختلال ایجاد کرده است. به طور مثال علائمی مانند اختلال در تنفس بینی، تنفس دهانی و خشکی دهان زمان بیدار شدن از خواب، خروپف های شبانه وجود دارد. که در این صورت عمل زیبایی انجام نمی‌شود.

در این موارد جراحی انحراف بینی و یا سپتوپلاستی که در این صورت درمان انحراف بینی از داخل بدون تغییرات در بینی کودک انجام می‌شود. در این روش انحراف بینی اصلاح و کودک بعد از رسیدن به سن قانونی می‌تواند عمل زیبایی بینی انجام دهد.

سن مناسب برای عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای پوست نازک پوست بینی، جزئیات استخوانی از زیر پوست قابل دیدن است. عمل بینی استخوانی محدودیت سنی ندارد. رشد باید از نظر جسمی کامل شده باشد. با ثابت شدن شماره کفش و عدم رشد پا این اقدام را می‌توانند انجام دهند.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

برخی دارای بینی گوشتی هستند که ممکن است موجب کاهش جذابیت آنها شود. برای عمل بینی گوشتی محدودیت سنی‌ای وجود ندارد، طبق نظر جراح بعد از سن بلوغ و در صورت داشتن سلامت کامل جسمی می‌توانند این عمل را انجام دهند.

خطرات جراحی بینی

خطرات جراحی بینی

جراحی بینی علاوه بر مشکلات رایج بعد از عمل بینی ممکن است دارای خطراتی هم باشد. از جمله آن خطرات به شرح زیر است: 

واکنش آلرژی به مواد بیهوشی

خونریزی، ورم و کبودی

عفونت

بی حسی موقت بعضی از نقاط به طور موقت

ایجاد شدن زخم در پایه بینی

آسیب به عصب ها و پاره شدن مویرگ های سطح پوست

نیاز به جراحی ترمیمی

انتخاب بهترین جراح بینی

از این نکته نباید قافل شوید که باید سعی کنید جراحی بینی خود را به بهترین جراح بینی بسپارید. یعنی علاوه بر برآورد هزینه عمل بینی ، پیدا کردن یک جراح متخصص، حاذق و دارای تجربه که بیماران وی از او راضی باشند بسیار اهمیت دارد. با جراح درباره انتظاراتی که از نتیجه جراحی خود دارید و درباره خطرات و مزایای جراحی بینی صحبت کنید.

البته درباره نوجوانان که در سن بلوغ و حساسی هستند ممکن است دچار تصمیم گیری های نادرستی گرفته شود. والدین باید با توجه به ویژگی هایی که فرزند خود دارد (اینکه نوجوان شما فرزندی واقع گرایی هست یا خیر و با تمام روند عمل خطرات و … آشنایی دارد و سوالاتی از این قبیل) را بررسی کند. و با در نظر گرفتن اینکه فرزندشان تصمیم آنی نگرفته است می‌توانند برای جراحی اقدام کند.

مزایای جراحی بینی در نوجوانی

در سن پایین شخص در سلامتی کامل می‌باشد و روند بهبود طبعا سریعتر است.

در صورتی که مشکل تنفسی دارید، هر چه سریعتر آن را درمان کنید.

در نوجوانی فرد، داشتن ظاهر دلخواه می‌تواند برایش مهم باشد و موجب اعتمادبنفس در فرد شود و موجب شرکت بیشتر فرد در اجتماع شود.

این جراحی موجب تناسب چهره شده و چشم ها، گونه و اجزای دیگر صورت زیباتر از قبل دیده شود.

معایب جراحی بینی در نوجوانی

نوجوانان ممکن است تغییرات هورمونی و رشد مغز در این سن باعث شود تصمیمات ناگهانی بگیرند.

جراحی بینی نباید صرف کلاس گذاشتن باشد و اگر واقعا مشکلی وجود دارد این کار را انجام دهند، زیرا ممکن است بعدها از کار خود پشیمان شوند.

ممکن است بعد از جراحی دچار عوارض بعد از عمل شوید. به ندرت ممکن است این اتفاق بیفتد اما باید درباره تمام این موارد اطلاعات لازم کسب شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *