ماسک صورت با جوش شیرین

جوش شیرین یک پاک کننده ملایم و خاصیت لایه برداری نیز دارد. ماسک صورت با جوش شیرین و ترکیب های آن یک محلول عالی برای جوش های صورت و آکنه می‌باشد.

خاصیت لایه برداری ملایم جوش شیرین آن را تبدیل به یک ماده ای استثنایی برای برطرف کردن اکنه و جای جوش از پوست می‌کند. جوش شیرین باعث خشک کردن جوش‌ها شده و خواص آنتی‌باکتریال آن کمک می‌کند تا از شیوع بیشتر آن روی پوست جلوگیری شود. با مجله زیبا بمان همراه باشید تا با انواع ماسک صورت با جوش شیرین آشنا شوید.

ماسک جوش شیرین و آب

یکی از ساده ترین ماسک صورت با جوش شیرین ، این ماسک است که به مواد زیادی نیاز ندارد و ترکیب آن در هر خانه ای پیدا می‌شود.

طرز تهیه: جوش شیرین را با آب ترکیب کنید و به حالت خمیری درآورید. جوش شیرین خاصیت ضدقارچ و ضد عفونی کننده داردو برای درمان جوش های عادی و سرسیاه می‌توانید استفاده کنید. برای اینکه مواد به حالت خمیری درآید یک قاشق چای خوری آب را با سه قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید. این ترکیب را می‎توانید با انگشت روی صورت خود پخش کنید. از مالیدن این ترکیب به قسمتهای حساس مثل دهان و چشم جدا خودداری کنید. سعی کنید این ترکیب را روی مناطقی که جوش سرسیاه زیادی دارد، پخش کنید.

در آخر با آب گرم صورت خود را شستشو دهید. مطمئن شوید به طور کامل صورتتان پاکسازی شده است. سپس با یک حوله تمیز صورت خود را خشک کنید. در آخر نیز می‌توانید از مرطوب کننده و محلول پاک کننده یا تونر استفاده نمایید. مرطوب کننده پوست شما را نرم تر کرده و تونر موجب تعادل در پی اچ پوست شما می‌شود و منافذ پوست شما را تنگ می‎کند.

نکته: قبل از استفاده از این ماسک صورت خود را با آب و صابون بشویید و با حوله خشک کنید. صورتتان نباید چرب و کثیف باشد. این ماسک را بیش از 3 بار در هفته استفاده نکنید.

ماسک جوش شیرین، جو، عسل، بابونه

عسل: آبرسانی به پوست

جو: لایه بردار، پاک کننده و مرطوب کننده

طرز تهیه: ابتدا بابونه را دم کرده و اجازه دهید سرد شود. مقداری جو را آسیاب کرده و به آن اضافه کنید. سپس عسل و جوش شیرین را نیز به آن اضافه نمایید تا به حالت خمیری شکل دربیاید. خمیر به دست آمده را به حالت ماساژ روی صورت خود بمالید. فقط حواستان باشد که در نواحی دور چشم و دهان از این ماسک استفاده نکنید. بعد از 5 دقیقه صورت خود را بشویید.

نکته: قبل از استفاده از این ماسک صورت خود را بشویید و تمیز کنید و سپس خشک کنید. برای افزایش لایه برداری، می‎توانید به این ترکیب شکر را نیز اضافه نمایید. در انتها نیز از مرطوب کننده و تونر استفاده کنید.

این ماسک را می‎توانید به صورت جوش شیرین و جو دوسر نیز استفاده کنید و در قسمت های مورد نظر صورت خود بمالید سپس بعد از 10 دقیقه صورت خود را بشویید.

ماسک جوش شیرین و عسل

عسل ماده ای که خواص فراوانی دارد که از ترکیب آن با سایر مواد می‌توان ماسک صورت خانگی با عسل را تهیه کرد. از جمله این ماسک ها، ترکیب عسل با جوش شیرین می‌باشد.

طرز تهیه: یک دستمال را در آب گرم خیس کنید و آب آن را به طور کامل بگیرید. پارچه فقط باید رطوبت داشته باشد. یک دوم قاشق غذاخوری عسل را در گوشه ای از پارچه بریزید. سپس نصف قاشق غذاخوری هم جوش شیرین را به آن اضافه کنید. سپس آن را به آرامی به صورتتان بمالید.

طرز تهیه محلول پاک کننده: یک چهارم فنجان آب و سه قاشق غذاخوری سرکه سیب در یک طرف بریزید و سپس خوب تکان دهید تا مخلوط شود. جوش شیرین ممکن است پی اچ پوست شما را به هم بزند، سرکه سیب در به تعادل رسیدن آن به شما کمک می‎کند. این محلول در دمای محیط فاسد می‌شود، اگر به مقدار زیاد این محلول را تهیه کرده اید آن را درون یخچال نگهداری کنید. چند قطره روغن رزماری را نیز می‌توانید به این محلول اضافه کنید. این روغن دارای دو ویژگی حفاظتی و ضدباکتریایی برخوردار است. از مالیدن این تونر به چشمان و دور دهانتان خودداری کنید.

ماسک جوش شیرین و آبلیمو تازه

2 قاشق غذاخوری جوش شیرین

2 قاشق غذاخوری آب

1 قاشق چایخوری آبلیمو تازه

طرز تهیه: جوش شیرین را با آب و آبلیمو تازه مخلوط کرده تا خمیر به دست بیاید. خمیر را به صورت خود مالیده و بعد 15 دقیقه بشویید. سپس با آب سرد یا معمولی صورت خود را بشویید.

نکته: قبل از استفاده از ماسک حتما صورت خود را با آب صابون بشویید و خشک کنید.

ماسک جوش شیرین و روغن نارگیل

1 قاشق چایخوری جوش شیرین

1 قاشق چایخوری روغن نارگیل

ژل شستشو دهنده صورت و مرطوب کننده

طرز تهیه: ژل شستشو را با جوش شیرین و روغن نارگیل مخلوط کرده و بعد از چند دقیقه ماساژ دادن صورت خود، آن را با آب معمولی بشویید و با حوله تمیز خشک کنید. و در آخر مرطوب کننده را به صورت خود بزنید.

نکته: حتما صورت خود را با آب صابون تمیز کنید و با حوله صورت خود را خشک کنید و سپس از این ترکیب برای صورت خود استفاده کنید.

ماسک جوش شیرین و روغن زیتون

1 قاشق روغن زیتون

1 قاشق جوش شیرین

طرز تهیه: این دو ماده را با هم ترکیب کرده و خوب بهم بزنید. این مخلوط را با دست به صورت خود ماساژ دهید. سپس 5 دقیقه بعد صورت خود را با آب شستشو دهید.

نکته: اگر اگزما دارید، نمی‎توانید از این محلول استفاده نمایید زیرا روغن زیتون اگزما را در پوست شما تشدید می‎کند.

ماسک جوش شیرین و قرص آسپرین

2 عدد قرص آسپرین

1 قاشق چایخوری جوش شیرین

1 قاشق غذاخوری آب

طرز تهیه: مواد را با هم ترکیب کنید و آن را در قسمت های دارای آکنه اعمال کنید. بعد از 15 دقیقه که روی پوستتان ماند، آن را با آب سرد بشویید.

نکته: این ماسک را می‎توانید 2 الی 3 بار در هفته استفاده کنید.

ماسک جوش شیرین و شیر

¼ فنجان شیر

1 قاشق جوش شیرین

طرز تهیه: مواد را با هم مخلوط کنید تا یک دست شود. سپس محلول را روی قسمت مورد نظر صورت خود بمالید. بعد از 5 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک جوش شیرین و گلاب

3 الی 4 قاشق چایخوری گلاب: دارای آنتی اکسیدان و از سلول های پوست در برابر آسیب جلوگیری می‎کند. گلاب دارای خاصیت ضد التهاب و مانند یک کرم ضد چروک عمل می‎کند.

1 قاشق چایخوری جوش شیرین

طرز تهیه: مواد را با هم ترکیب کرده تا محلول به حالت خمیری درآید. محلول را به صورت خود بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید. بعد از خشک کردن صورت خود با یک حوله تمیز می‎توانید از یک مرطوب کننده برای پوستتان استفاده کنید.

ماسک جوش شیرین و ماست

جوش شیرین 1 قاشق چایخوری

ماست 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه : این مواد را با هم ترکیب کرده و هم بزنید تا یک دست شود سپس به صورت خود بزنید و بعد از 10 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. بعد از خشک کردن صورت خود می‎توانیذ از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *