آیا تزریق چربی درد دارد ؟

از تزریق چربی در جراحی های زیبایی برای تقویت مناطق مختلف صورت و بدن استفاده می شود. اگرچه این روش از سال های دور وجود داشته است ، اما اکنون تکنیک های جدیدتری وجود دارد که باعث ایمن تر بودن و موفقیت آمیزتر شدن فرآیند شده است. یکی از جدید ترین تکنیک ها تزریق چربی نانوفت می باشد.
اما یکی از سوالات متداول که مردم معمولاً می پرسند این است: “آیا تزریق چربی دردناک است؟” در این مقاله از مجله زیبا بمان به بررسی این روش و آسیب ها و درد هایی که می تواند به دنبال داشته باشد می پردازیم.

آیا تزریق چربی درد دارد

تزریق چربی دردناک است؟

تزریق چربی معمولاً با استفاده از کانولهای کوچک انجام می شود و این روش معمولاً دردناک نیست. برای تزریق از بی حسی موضعی استفاده می شود . با این حال ، درد بسته به بخشی از بدن که تزریق می شود متفاوت است.

به نظر می رسد تزریق چربی به باسن دردناک ترین نوع تزریق چربی باشد. در حالی که بسیاری از درد را می توان در قسمت عمل لیپوساکشن جستجو کرد ، به طور کلی تورم قابل توجهی پس از عمل ، و همچنین کمی درد وجود دارد که ممکن است چندین هفته پس از بزرگ شدن باسن ادامه داشته باشد.

در بیشتر موارد دیگر مانند جوان سازی صورت و تقویت سینه ، زیبا جویان مهمولا درد جزئی را گزارش می دهند. اگر بیماران بیش از یک یا دو روز درد داشتند ، باید با جراح پلاستیک خود تماس بگیرند. با این حال ، میزان درد تجربه شده نیز به تحمل درد هر بیمار بستگی دارد. اگر قصد تزریق چربی را دارید ، انتخاب یک جراح پلاستیک دارای مجوز بورد که در این زمینه جراحی متخصص باشد ، بسیار مهم است.

در تزریق چربی به صورت از بی حسی موضعی استفاده می شود و معمولا فرد دردی را احساس نخواهد کرد. معمولا بعد از تزریق کمی تورم و یا کبودی وجود دارد که موقتی است و با رعایت مراقبت های بعد از تزریق بهبود می یابد.

نکته دیگر اینکه تنها اسکارهای شما ممکن است ناشی از لیپوساکشن باشد ، که برای از بین بردن چربی از محل اهدا کننده استفاده می شود و تزریق چربی هیچ اسکار دیگری را به دنبال ندارد.

تزریق چربی چیست؟

این روش تزریق چربی خود بیمار است که برای بازگرداندن شکل و حجم به قسمت های خاصی از بدن استفاده می شود. چربی از ناحیه ای از بدن که مورد نظر نیست مانند شکم یا ران خارج شده و سپس به محلی که حجم آن کم باشد منتقل می شود. با تزریق صحیح ، قسمت زیادی از چربی سالم باقی خواهد ماند.

روش کار

انتقال چربی به طور کلی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. چربی ابتدا با لیپوساکشن استخراج می شود. سپس پردازش و خالص می شود ، قبل از اینکه دوباره به قسمت خاصی از بدن که نیاز به تقویت دارد ، دوباره تزریق شود.
تزریق چربی یک روش کم تهاجمی است. بنابراین زمان بهبودی بسیار کمی مورد نیاز است. علاوه بر این ، می توان از لیپوساکشن برای خلاص شدن از شر چربی هایی که معمولاً با رژیم غذایی و ورزش به سختی از بین می روند ، استفاده کرد. نتایج تزریق چربی طبیعی ، ماندگار و بی خطر است.

تزریق چربی برای چه مواردی استفاده می شود؟

اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید ، نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه دارید ، به احتمال زیاد نامزد خوبی برای این روش هستید مروزه از تزریق چربی برای جوان سازی چندین ناحیه از بدن استفاده می شود. کاربرد های محبوب این روش عبارتند از:

جوان سازی صورت

 پیری صورت به طور کلی با کاهش حجم در قسمت میانی صورت ، همراه با چین و چروک و خطوط ریز مشخص می شود. تزریق چربی می تواند این علائم پیری را اصلاح کند ، زیرا چین و چروک ها را از بین می برد و همچنین حجم را به مناطقی مانند گونه و چانه باز می گرداند. این کار کمک می کند تا صورت شاداب و جوانتر به نظر برسد.

بزرگ شدن باسن

تزریق چربی به باسن می تواند فرم باسن را بهبود بخشد و گزینه ای بسیار ایمن تری از پروتز است. چربی به صورت طبیعی تهیه شده و سپس به قسمتهای خاصی از باسن تزریق می شود تا تناسب آن بهتر شود.

تقویت سینه

از انتقال چربی می توان برای افزایش اندازه و پر بودن پستانها نیز استفاده کرد. برای زنانی که می خواهند سینه های خود را کمی بزرگ تر کنند ، تزریق چربی جایگزینی طبیعی برای پروتز سینه است.  تزریق چربی همچنین برای بازسازی پستان پس از جراحی ماستکتومی یا برداشتن سینه استفاده می شود.

جوان سازی دست

پشت دست از اثرات پیری در امان نیست ، زیرا اغلب حجم چربی خود را از دست می دهد و باعث برجسته شدن تاندون ها و رگ ها می شود. تزریق چربی باعث جوانتر و پرتر شدن دست ها می شود. این روش فقط به مقدار کمی چربی نیاز دارد که با استفاده از یک کانول کوچک به دستان تزریق می شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.