بیش از 20 ترفند همسرداری تاثیرگذار و مهم

ترفند همسرداری

ترفند های همسرداری از مسائل مهمی است که هر زن و شوهری باید آنها را بدانند تا زندگی را آنطور که میخواهند مدیریت کنند، مرد و زن در زندگی مشترک هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارد و باید آن را به نحو احسن انجام دهد تا زندگی مشترک به کام هر دو شیرین شود، در این مقاله به مهمترین ترفند های همسرداری اشاره خواهیم کرد تا به واسطه تکنیک ها بتوانید مشکلات خود را به خوبی برطرف کنید و یکدیگر را بهتر درک کنید.

ترفند اول ؛ همسرتان را درک کنید

وقتی که همسرتان خسته است مثلاً به تازگی از سر کار برگشته است و یا بنا به مسئله ای بی حوصله است، درخواست خود را مطرح کنید چرا که ممکن است وضعیت آنطور که میخواهید پیش نرود، بهتر است کمی به مهلت دهید تا اعصابش آرامتر شود.

ترفند دوم ؛ عدم مقایسه همسر

هرگز سعی نکنید که همسر خود را با شخص دیگری مقایسه کنید و اگر این کار را کردید، هیچگاه بر زبان آورید چرا که با این کار شخصیت و اقتدار همسرتان را زیر سوال می برید و چه بسا علاقه همسرتان نسبت به شما کمتر خواهد شد.

ترفند سوم ؛ بدون هماهنگی کاری نکنید

هرگز بدون هماهنگی و سراسیمه دست به اقدام خاصی نزنید و بهتر است قبل این کار با همسر خود مشورت کنید، به عنوان مثال اگر قصد رفتن به مهمانی یا خرید را دارید، چند ساعت قبل تر هماهنگ شوید و خالی بودن وقت یکدیگر مطمئن شوید.

ترفند چهارم ؛ شاد و پر انرژی باشید

وقتی که همراه با همسر خود به مهمانی یا مسافرت و یا مکان های تفریحی می روید، سعی کنید لحظات شادی را با یکدیگر سپری کنید و از مشاجره و بحث های بی دلیل خودداری کنید، در لحظه حال زندگی کنید و تمامی مسائل گذشته و آینده را به زمانهای بعد موکول کنید، این یکی از مهم ترین ترفند های همسرداری است. 

ترفند پنجم ؛ نادیده گرفتن معایب

هر انسانی عیبی دارد و هیچکس کامل نیست، سعی کنید همسر خود را آنطور که هست بپذیرید، هر فردی دارای شخصیت و خلق و خوی مختص خود است و چه بسا ممکن است که تفاوت سلیقه هم داشته باشید، بنابر این بهتر است بر روی نقاط مثبت تمرکز کنید.

ترفند ششم ؛ به ظاهر خودتان برسید

فرقی ندارد که مرد هستید یا زن، شما باید به همسر خود احترام بگذارید و آنچه را که انتظار دارد برایش برآورده سازید، رسیدگی به ظاهر نیز یکی از همین انتظارات است. شیک پوش و مرتب باشید و عطر مورد علاقه همسر خود را همیشه در دسترس داشته و استفاده کنید. اگر خانم هستید آنطور که همسرتان دوست دارد و بپوشید.

ترفند هفتم ؛ اعتماد به نفس داشته باشید

مسلما زوج های زندگی شاد و خوشبختی خواهند داشت که به خود باور دارند و از این اطمینان دارند که همسرش از اخلاق و شخصیت او راضی بوده در نهایت سعی خود را در ساختن بهترین زندگی را خواهد داشت. در این لحظه است که می‌توانید شادمانی را به زندگی بیاورید و جذابیت خود را به رخ همسرتان بکشید.

ترفند هشتم ؛ از یکدیگر پذیرایی کنید

اگر می خواهید همسرتان به شما احترام بگذارد، قطعا باید به او احترام بگذارید، هنگامی که درخواست های همسر خود را برآورده می سازید در واقع برای خود احترام کسب می کنید و در آینده شاهد رفتارهای صمیمی و گرم همسرتان خواهید بود. 

ترفند همسرداری

ترفند نهم ؛ مناسبت ها را فراموش نکنید

مناسبت‌هایی مانند روز تولد، سالگرد ازدواج، روز زن، روز مرد و … بهانه های خوبی برای خرید هدیه و جلب محبت همسر می باشد، این کار سبب افزایش مهر و محبت همسر نسبت به یکدیگر خواهد شد و زندگی را شادتر و عاشقانه تر خواهد کرد.

ترفند دهم ؛ شریک غم و شادی ها باشید

همسران زیادی هستند که شریک زندگی خود را در مواقع ناراحتی و غم به حال خود رها کرده و از ابراز علاقه و همدردی خودداری می کنند، شما باید در هر حالت چه غم و شادی در کنار همسر و شریک زندگی خود باشید و با ارائه راهکارهایی در صدد حل مشکلات برآیید.

ترفند یازدهم ؛ در مشاجره ها کوتاه بیاید

قهر و لجبازی، دعوا و مشاجره از تلخی های زندگی هستند که برای هر زن و شوهری اتفاق می‌افتد، بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاقات بد، درک همسر و کوتاه آمدن در مشاجره ها می باشد، به جای اقدام سعی کنید به رفتار خود فکر کنید و به جای مقصر کردن همسر خود، خود را مقصر کنید.

ترفند دوازدهم ؛ ابراز علاقه

بهترین راهکار برای افزایش علاقه بین همسران، ابراز علاقه است، این کار را با گفتن جمله ساده دوستت دارم می توانید شروع کنید، بیان جملاتی از این قبیل و دادن هدیه علاقه شما و همسرتان را روز به روز بیشتر خواهد کرد.

ترفند سیزدهم ؛ به نیازهای جنسی یکدیگر توجه کنید

یکی از زمینه های اساسی استحکام بنیان خانواده ، نیاز جنسی است که باید هم مرد و هم زن باید به آن توجه کرده و نسبت به برآورده کردن نیازهای یکدیگر کوشا باشند، در نظر داشته باشید که بسیاری از طلاق ها در اثر سرد مزاجی و عدم درک صحیح این نیاز بوده است.

ترفند چهاردهم ؛ از همسرتان تعریف کنید

اگر همسرتان کار خوبی کرده است سعی کنید او را تعریف و تمجید کنید و حس اعتماد به نفس و خودباوری را در او تقویت کند، مسبب موفقیت بسیاری از افراد های موفق، تشویق و پیگیری همسرش هم بوده است. دائما پیگیر کارهای همسر خود باشید و او را در جهت انجام صحیح تر امور راهنمایی کنید.

ترفند پانزدهم ؛ اجازه دهید همسرتان کمی خلوت کند

در برخی مواقع مردان به دلیل مشغله فکری زیادی که دارند، نیاز به تنهایی و خلوت خویش دارند تا امورات خود را در ذهن ساماندهی کنند، بهتر است کمی او را به حال خودش بگذارید تا در صورت نیاز از شما راهنمایی بخواهند، اجازه دهید خودش سوالات خودش را مطرح کند.

ترفند شانزدهم ؛ به اندام تان توجه کنید

اگر مرد هستید همیشه ورزش کنید و تناسب اندام تان را حفظ کنید، بدنی ورزیده و جذاب داشته باشید تا توجه همسرتان را جلب کنید، زنان نیز می توانند با انجام ورزش‌های ایروبیک و دارای تحرک زیاد از بد فرم شدن بدن خود پرهیز کنند.

حلقه ازدواج

ترفند هفدهم ؛ جلب اعتماد همسر

بیشترین زوج های امروزی بنا به مسائل پیش پا افتاده نسبت به یکدیگر مشکوک می‌شوند و اعتماد و صمیمیتی که قبلاً بین آنها وجود داشت، از بین می رود. همیشه گفته می‌شود که پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین در این ترفند ترفند های همسرداری به شما توصیه می کنیم که هیچگاه اجازه ندهید که همسرتان به شما شک کند و یا بهترین که هیچگاه عملی انجام ندهید که شک او را بر انگیزد.

ترفند هجدهم ؛ مهربان باشید

اگر هنگام بروز مشکلات و درگیری ها بر اعصاب خود مسلط باشید و مشکل پیش آمده را با آرامش و رفتار خوب حل کنید، نه تنها صمیمیت و مهربانی رابطه شما افزایش خواهد یافت بلکه به همسر ایده آل و قابل اعتماد نیز تبدیل خواهد شد که اولین و بهترین گزینه برای ابراز همدردی همسرتان در آینده خواهید بود.

ترفند نوزدهم ؛ نق نزنید

اگر خانم هستید باید به این نکته توجه کنید که مردان طاقت نق زدن زنان را ندارند و بهتر است که حرف خود را در چند جمله کوتاه بیان کنید و از نق زدن های مکرر و مداوم خودداری کنید چرا به این کار سبب بهم ریختن آرامش مرد می شود چه بسا مشاجره و درگیری نیز در پی خواهد داشت.

ترفند بیستم ؛ صداقت داشته باشید

این ترفند یکی از مهم‌ترین ترفندهایی همسرداری است که هم مرد و هم زن باید به آن احترام بگذارد، همیشه به همسر خود راستگو باشید هر چند که حقیقت تلخ باشد، اما گفتن آن بهتر از گفتن دروغ است که مجبور باشید به دنبال آن دروغ های زیادی به همسر خود بگویید، در واقع دروغ اول شروع دروغ های بعدی خواهد بود. اگر به همسر خود راستگو باشید مطمئناً احترام و اعتماد در بین شما پابرجا خواهد ماند و میزان مشاجره و درگیری نیز به حداقل خواهد رسید.

ترفند بیست و یکم ؛ رک و روراست باشید

با این که در تمامی ترفند های همسرداری فوق سعی کردیم ترفندهایی را به شما آموزش دهیم که اعتماد و احترام همسر خود را به دست بیاورید، اما گاهی اوقات برای به دست آوردن خواسته های خودتان و انتظاراتی که از همسر دارید باید رودربایستی را کنار بگذارید و با او رک و روراست باشید، خواسته خود را با شجاعت و قاطع آن مطرح کنید و برای به دست آوردن آن سماجت به خرج دهید.

ترفند بیست و دوم ؛ تکراری نباشید

در ترفند های همسرداری سعی کنید که تکراری نباشید و با عوض کردن نوع پوشش آرایش و ابراز علاقه خود، خلاقیت به خرج دهید و به نوعی توجه همسر خود را جلب کنید، این قضیه هم برای مرد و هم برای زن کاربرد دارد. به عنوان مثال گفتن روزانه چندین بار کلمه دوستت دارم بعد از مدتی تکراری خواهد شد و بهتر است هر روز کلمه های جدیدی را در ذهن خود خلق کنید و آن را به کار ببرید.

جالب است بخوانید :

180 سوال که قبل از ازدواج باید بپرسید

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *