دکتر حامد عبدالغفوریان

دکتر حامد عبدالغفوریان

متخصص گوش، حلق و بینی

تهران
شماره نظام پزشکی :

دکتر حامد عبدالغفوریان متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی و صورت هستند که فعالیت‌هایی همچون بلفاروپلاستی، لیفت شقیقه، ابرو، صورت، گردن و همچنین تزریق انواع فیلر و بوتاکس را نیز انجام می‌دهند. متخصص گوش و حلق و بینی یا Otolaryngology است به اختصار با نام ENT (ابتدای واژه های Ear و Nose و Throat) نیز آن را می‌شناسند. پزشکان بعد از گذراندن دوره عمومی، به مدت سه تا پنج سال آموزش های لازم در خصوص مشکلات گوش، بینی یا گلو و نواحی مرتبط در سر و گردن را دیده و به درمان آنها می‌پردازد.

وظایف متخصص گوش، حلق و بینی 

دکتر حامد عبدالغفوریان متخصص گوش و حلق و بینی می‌تواند موارد زیر را درمان کند:

  • مشکلات مربوط به گوش، شامل عفونت و التهاب گوش، کم شنوایی، وزوز گوش، اختلال در تعادل و سرگیجه های مرتبط با لابیرنتیت، پارگی و آسیب های پرده گوش و تروماها، گرفتگی کانال گوش، تومورهای گوش، بیماری منیر و غیره می‌باشد.
  • مشکلات مربوط به بینی و سینوس، شامل پولیپ، سینوزیت، رینیت مداوم و آلرژیک، از دست دادن حس چشایی، خونریزی مداوم از بینی، شکستگی بینی و تروماها، آنومالی های مادرزادی بینی، تومورهای بدخیم حفره بینی و غیره می‌باشد.
  • مشکلات مربوط به حنجره مانند مشکل در بلع غذا، و مشکلات صدا و تارهای صوتی، مشکل در صحبت کردن، لوزه، گلودرد، تروماهای حنجره، لارنژیت حاد، تومورهای حنجره و غیره می‌باشد.
  • مشکلات مربوط به دهان و حلق مانند: سوزش لب‌ها، شکاف لب و دهان در نوزادان، اختلالات التهابی مرتبط با زبان و ضایعات آن، دشواری در خوردن غذا ناشی از زخم های دهانی، آبسه دهانی، لوزه سوم، تومورهای دهان و حلق، تومورهای بزاقی و غیره می‌باشد.
  • مشکلات مربوط به گردن و تیروئید شامل: بزرگ شدن غدد لنفاوی (لنفادنوپاتی های این ناحیه) و تومورهای بدخیم همچون؛ لیپوم گردنی، لنفوم، انواع تیرییدیت‌‌ها و غیره می‌باشد.
  • مشکلات مربوط به خواب شامل اختلالات تنفسی انسدادی مرتبط با خواب؛ خروپف یا آپنه انسدادی خواب است.
  • کلیه عفونت یا تومورهای سرطانی یا گردنی

البته باید بدانید، برخی از نواحی سر توسط پزشکان دیگر نیز درمان می‌شوند.

 

 

 

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *